Sydøstjyllands Politi

Snefygning på Juelsmindehalvøen

Del

12.2.2026 18:11:54 CET | Sydøstjyllands Politi 

Grundet snefygning på Juelsmindehalvøen opfordrer vi borgerne til at være opmærksomme på snedriver på vejene.

Der arbejdes ihærdigt med at holde vejene fri, men der vil kunne opstå steder, hvor det ikke er muligt at kunne komme igennem. Vi opfordrer endvidere til at køre efter forholdene, og altid sikre sig at have rigeligt med brandstof/el på køretøjet.

Abonner på myndighedsmeddelelser fra Sydøstjyllands Politi

Abonner på alle kommende myndighedsmeddelelser fra Sydøstjyllands Politi ved at registrere din mailadresse nedenfor. Du kan altid ophæve dit abonnement igen.

Flere meddelelser fra Sydøstjyllands Politi

Færdselsuheld på Bredsten Landevej ved Langelund18.8.2026 09:07:29 CEST | Myndighedsmeddelelse

Vi er i øjeblikket til stede på Bredsten Landevej ved Langelund i forbindelse med et alvorligt færdselsuheld, hvor en personbil og lastbil er stødt sammen. En 18-årig mand, der var fører af personbilen, har mistet livet. De nærmeste pårørende er underrettet. Der er ikke andre tilskadekomne. Vejen ved uheldsstedet er spærret, og vejen forventes helt genåbnet om en times tid. Anmeldelsen om ulykken kom kl. 07.16 tirsdag morgen, og en bilinspektør undersøger nu, hvordan ulykken skete.

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye