Oddset forlænger samarbejdet med FC Midtjylland
Når Superliga-sæsonen skydes i gang i den kommende weekend, bliver det fortsat med Danske Spils Oddset-logo som fast inventar til alle FC Midtjyllands hjemmekampe. Oddset og FC Midtjylland har nemlig indgået en nye og større sponsoraftale for den kommende sæson.
- Vi ser god eksponering i FC Midtjylland, da vi må forvente at ulvene fra heden også i den kommende sæson vil blande sig i den absolutte top i dansk fodbold, siger Niels Erik Folmann, adm. direktør i Danske Licens Spil.
FC Midtjyllands fans kan godt glæde sig til masser af ulve-relateret indhold hos Danske Spil.
- Vi vil med sponsoratet forsøge at skabe et unikt fanunivers til dem, der følger dansk fodbold og FC Midtjylland. Fansene kan godt glæde sig til at få fedt indhold som video og podcast om deres klub. Det er en ny måde for os at aktivere et sponsorat på, som vi glæder os meget til at præsentere, siger Niels Erik Folmann.
Oddset går ved årsskiftet dermed ind i sit ottende år som sponsor i FC Midtjylland, og samarbejdet vækker også tilfredshed på heden.
- Vi er utroligt glade for samarbejdet med Danske Spil, partnerskabet udvikler sig positivt fra år til år. I vores forrige aftale præsenterede vi Oddset Boxen, en unik skyboks for vores fans og nu ligger vi yderligere lag på aftalen, til glæde vores fans, med dokumentar og andet relevant content” udtaler Jacob Jørgensen, kommerciel direktør i FC Midtjylland.
Kontakter
Søren Andersen, presse- og kommunikationschef i Danske Spil, 20152062
Information om Danske Spil A/S
Følg pressemeddelelser fra Danske Spil A/S
Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.
Flere pressemeddelelser fra Danske Spil A/S
Det ser sort ud med hvid jul - men 94% af danskerne tror på at sneen vil falde11.12.2025 09:05:00 CET | Pressemeddelelse
På Oddset kan danskerne som sædvanligt gætte med på, om vi får hvid jul i år – der er nærmest intet, der tyder på det, men Danske Spils kunder er traditionen tro meget optimistiske.
Joan fra Helsinge vandt pludselig 200.000 kroner: "Jeg overvejer at købe den Copenhell billet allerede nu"10.12.2025 08:42:53 CET | Pressemeddelelse
Kvinde fra Helsinge var en af de meget heldige medlemmer af Danske Spils Klub Lotto, som vandt månedspræmien på 200.000 kroner. Det kom meget bag på hende, men nu er hun klar til at bruge nogle af pengene.
Sådan føles det at vinde i Lotto…9.12.2025 07:31:00 CET | Pressemeddelelse
Nordjysk kvinde vinder million i Lotto og bruger pengene på luksus i hverdagen – og på at glæde andre med små gode gerninger hist og pist.
Har lige vundet i Lotto: ”Min kone vil godt se Paris…”8.12.2025 09:05:39 CET | Pressemeddelelse
Bornholmsk pensionist vinder million i Lotto og har egentlig ikke lige noget, han vil bruge den på… men han har en kone, og HUN har noget, hun ønsker sig i julegave.
Julejubel: Heldig dansker vinder 10.000.000 kroner i Lotto7.12.2025 08:50:00 CET | Pressemeddelelse
Julen kom tidligt til Fyn i år. En heldig fynbo kan se frem til en tidlig julegave på hele 10 skattefrie millioner. Se, hvor kuponen med de syv rigtige vindertal er købt.
I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.
Besøg vores nyhedsrum
