Københavner vinder 15 millioner kroner i Lotto

3, 7, 12, 16, 28, 29, 35
5
Nøgleord
Kontakter
PresseafdelingenKontakt vores presseafdeling
Ring til vores pressetelefon for mere information eller flere kommentarer på tlf.: 3085 1785
Billeder
Information om Danske Spil A/S
Følg pressemeddelelser fra Danske Spil A/S
Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.
Flere pressemeddelelser fra Danske Spil A/S
Jokeren er løs igen: Gigantpræmie på vej til dansker8.1.2026 08:45:00 CET | Pressemeddelelse
Onsdag aften udløste en trækning hos Danske Spil en præmie i Joker på over 22 millioner skattefri kroner til en heldig dansker bosiddende i Kastrup.
Drømte om at invitere familien på solferie - så købte hun et skrabelod…5.1.2026 11:18:10 CET | Pressemeddelelse
Kvinde fra Midtsjælland vandt rejsegavekort til en værdi af 200.000 kroner på skrabeloddet ’Verdens Vildeste Polarrejse’ – men rejseplanerne går nu mere i retning af sydens sol og varme.
2026 starter med et brag: Dansker vinder 10 millioner kroner i Lotto4.1.2026 08:23:00 CET | Pressemeddelelse
En heldig dansker kan nu kalde sig mangemillionær med en gevinst på 10 millioner kroner efter årets første trækning i Lotto. Se her, hvor kuponen med de syv rigtige vindertal er købt.
Danske Spil efterlyser 3 millionærer29.12.2025 09:15:00 CET | Pressemeddelelse
Er du millionær uden at vide det? Danske Spil uddelte 1. juledag millioner til 29 heldige danskere – men mangler stadig at finde 3 af vinderne.
Danske Spil fortsætter millionregn - små 10 millioner til to danskere27.12.2025 10:00:00 CET | Pressemeddelelse
For anden dag i træk uddelte Danske Spil i går mange millioner til heldige danskere. 1. juledag blev 29 danskere millionærer på Lotto, og 2. juledag vandt to danskere næsten ti millioner kroner på Eurojackpot.
I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.
Besøg vores nyhedsrum

