Camilla Jessen Markussen er ny rådgiver i Middelfart Sparekasse i Tørring

Navne: Middelfart Sparekasse har budt velkommen til en ny rådgiver i afdelingen på torvet i Tørring. Det er 31-årige Camilla Jessen Markussen, som allerede kender byen særdeles godt.
Hun er født og opvokset i Ildved og bor i dag i Tørring sammen med sin mand og deres datter.
Camilla Jessen Markussen er uddannet finansøkonom i 2018 og har frem til sit skifte til Middelfart Sparekasse været ansat i Danske Bank.
- Jeg har valgt Middelfart Sparekasse, fordi at det er et sted, hvor man møder kunderne i øjenhøjde og fokuserer på muligheder frem for begrænsninger. Den gode relation til kunderne betyder meget for mig, og noget af det bedste i mit job er at hjælpe folk igennem de forskellige dele af livet, hvor man som rådgiver er med på sidelinjen til nogle af folks helt store beslutninger, siger hun.
Ud over hverdagen og familielivet i huset i Ildved bruger Camilla Jessen Markussen også gerne sin tid i gode venners lag.
Billeder

Information om Middelfart Sparekasse
”Til fælles bedste.” Det var udgangspunktet, da Middelfart Sparekasse blev stiftet i 1853, og den sætning har vi levet efter lige siden. For Sparekassen handler til fælles bedste om at gøre en positiv forskel for kunder, medarbejdere og de lokalsamfund, vi er en del af.
Følg pressemeddelelser fra Middelfart Sparekasse
Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.
Flere pressemeddelelser fra Middelfart Sparekasse
Fusionsdrøftelser mellem Middelfart Sparekasse og Nordfyns Bank sættes på hold8.9.2025 09:39:34 CEST | Pressemeddelelse
Middelfart Sparekasse og Nordfyns Bank afbryder videre forhandlinger om en fusion, indtil forholdet mellem Fynske Bank og Nordfyns Bank er endeligt afgjort.
En kvart million kroner skiftede hænder29.8.2025 16:14:56 CEST | Pressemeddelelse
I forbindelse med Klimafolkemødet i Middelfart delte Folkesparekassens Fond og Middelfart Sparekasse en pris på 250.000 kroner ud til en iværksætter med en bæredygtig forretningsidé – og igen var finalefeltet stærkt med tre innovative virksomheder, der ønsker at gøre en forskel for klima og miljø.
Første halvår overgår forventningerne i Middelfart Sparekasse26.8.2025 17:07:33 CEST | Pressemeddelelse
Et overskud før skat på 161,8 mio. kr. betyder, at Middelfart Sparekasse løfter forventningerne til resultatet for hele 2025.
Middelfart Sparekasse øger ejerandelen i Nordfyns Bank12.8.2025 14:42:25 CEST | Pressemeddelelse
Sparekassen har nu passeret en ejerandel i Nordfyns Bank på 30 procent.
Middelfart Sparekasse bakker ikke op om fusion mellem Nordfyns Bank og Fynske Bank5.7.2025 09:38:14 CEST | Pressemeddelelse
Middelfart Sparekasse har meddelt bankerne, at sparekassens aktiepost i Nordfyns Bank ikke er til salg.
I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.
Besøg vores nyhedsrum