Billigblomst A/S-logo

Billigblomst A/S

Billigblomst genkendes hos de fleste som et havecenter med lavpris og hvor der ikke er skiltes med rådgivende service og pænt inventar.

Meddelelsestype
Vis

Julemanden kommer fra Grønland i helikopter og lander hos Billigblomst Fredericia!23.9.2025 13:02:28 CEST | Pressemeddelelse

Julen kommer tidligt til Fredericia i år – og den kommer fra himlen! Når Billigblomst Fredericia den 4. oktober officielt åbner dørene til årets julehandel, bliver det med en begivenhed, der skriver sig ind i byens historie. For første gang nogensinde har julemanden ladet rensdyrene og kanen blive på Grønland og valgt en helt ny metode: Klokken 14 lander han i helikopter lige ved Billigblomst Fredericia

Billigblomst genkendes hos de fleste som et havecenter med lavpris og hvor der ikke er skiltes med rådgivende service og pænt inventar.

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye