Syd- og Sønderjyllands Politi

ATK Måling på Industrivej Vest i Vejen

Del

2.9.2026 14:55:38 CEST | Syd- og Sønderjyllands Politi 

ATK måling i dag på Industrivej Vest i Vejen. Det blev desværre til 63 sager, hvoraf 7 fik et klip og en fik en  betinget frakendelse. Højeste målte hastighed 85 km/t,  hvor den tilladte hastighed er 50 km/t.

Abonner på myndighedsmeddelelser fra Syd- og Sønderjyllands Politi

Abonner på alle kommende myndighedsmeddelelser fra Syd- og Sønderjyllands Politi ved at registrere din mailadresse nedenfor. Du kan altid ophæve dit abonnement igen.

Flere meddelelser fra Syd- og Sønderjyllands Politi

Vi er til stede med den mobile politistation på E. Hansensvej i Esbjerg22.9.2026 10:13:54 CEST | Myndighedsmeddelelse

Den Mobile Politistation er til stede på E. Hansens Vej i Esbjerg i dag fra klokken 10.00 - 12.00, hvor borgere er velkomne til at henvende sig med spørgsmål eller eventuelle oplysninger i forbindelse med det formodede drab. Offerrådgivningen (OID) er også til stede. Rådgivningen kan i en situation som denne tilbyde anonym og gratis krisehjælp til borgere, der har behov for det. Det kan både være ofre, vidner og pårørende.

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye