Fyns Politi

Brand i sættevogn på Fynske Motorvej

Del

19.8.2026 13:40:39 CEST | Fyns Politi 

E20 spærres nu helt i østgående retning pga. brandens udbredelse. Motorvejen ledes af ved Kauslunde østlig retning. Vi orienterer løbende. Vagtchef Fyns Politi, Christoffer Jacobsen  

Abonner på myndighedsmeddelelser fra Fyns Politi

Abonner på alle kommende myndighedsmeddelelser fra Fyns Politi ved at registrere din mailadresse nedenfor. Du kan altid ophæve dit abonnement igen.

Flere meddelelser fra Fyns Politi

Opdatering på færdselsuheld i Langeskov19.9.2026 16:14:47 CEST | Myndighedsmeddelelse

Vi var i nat til færdseluheld i Langeskov, hvor en bilist ramte et skur med indkøbsvogne, hvilket medførte at 4 piger kom til skade. På uheldstidspunktet talte vi med sundhedspersonalet på stedet, og havde ingen formodninger om alvorlig tilskadekomst. Det har efterfølgende vist sig efter yderligere undersøgelse på OUH, at én af pigerne er kommet alvorligt til skade. Vi beklager misforståelsen. Vagtchefen.

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye