Nordsjællands Politi

Gårdbrand i Sigerslevøster

Del

2.2.2026 19:14:29 CET | Nordsjællands Politi 

Branden er nu slukket. Politiets teknikere vil de kommende dage undersøge stedet med henblik på at klarlægge en brandårsag. Der er ikke umiddelbart mistanke om en forbrydelse.  #politidk

2.2.2026 18:42:55 CET | Nordsjællands Politi 

Vi arbejder p.t. ved en gårdbrand i Sigerslevøster. Der er ikke fare for mennesker og dyr på stedet. Der er kraftig vind fra øst, hvorfor der primært er marker i røgfanen. Vi opfordrer beboere i området til at lukke døre og vinduer ved ubehag. #politidk

Abonner på myndighedsmeddelelser fra Nordsjællands Politi

Abonner på alle kommende myndighedsmeddelelser fra Nordsjællands Politi ved at registrere din mailadresse nedenfor. Du kan altid ophæve dit abonnement igen.

Flere meddelelser fra Nordsjællands Politi

Dom: 9 års fængsel i narkosag1.4.2026 14:38:27 CEST | Myndighedsmeddelelse

En 58-årig mand fra Helsinge blev i går i Retten i Helsingør idømt 9 års fængsel i en omfattende narkosag, som Nordsjællands Politi har efterforsket igennem længere tid. Sagen blev afgjort som en tilståelsessag. Manden blev dømt for at have besiddet 25 kg. kokain og 5,785 kg. Amfetamin. Den 58-årige mand blev anholdt i slutningen af januar sammen med fire andre personer, som fortsat sidder varetægtsfængslet i sagen.

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye