Ung iværksætter Kasper Knudsen donerer 34.425 kr. til CoolUnite
30.11.2022 12:38:26 CET | Meresalg Marketing | Pressemeddelelse

Selvbiografien har som udgangspunkt 2 formål:
- At inspirere andre unge, som har en drøm om at blive iværksætter
- At donere hele salget til et godt formål, som i dette tilfælde blev “CoolUnite”
Jeg elsker mit arbejde, hvor jeg til dagligt inspirerer mine kunder. Jeg elsker at rykke andre mennesker og coache andre til at nå deres mål.
Da selvbiografien var færdigskrevet og klargjort i PDF-format til udsendelse, tog det ikke mere end 48 timer inden den igen måtte blive meldt udsolgt.
Der var blevet lovet 918 eksemplarer ud i første omgang, så Kasper og hans team i Sedia ApS havde også klargjort markedsføringskampagnerne på tværs af de sociale medier, men de blev aldrig nødvendige at bruge.
Det hele blev nemlig solgt med udgangspunkt i et enkelt post og et par enkelte stories på Kasper Knudsens egen Instagram, @kasperknudsen.
At kunne kombinere mit arbejde med velgørenhed, og at kunne hjælpe andre mennesker i samme ombæring, er en utroligt stolt følelse at stå tilbage med. Det er bestemt ikke sidste gang, jeg kommer til at donere til velgørenhed.
Men hvorfor lige præcis nøjes med at sælge 918 eksemplarer af selvbiografien?
“Det betyder ‘held og lykke’ på kinesisk”
Nøgleord
Kontakter
Kontaktoplysninger:
Kasper Jakob Knudsen
31360737
Kasper@sedia.dk
Morten Sonne Sjælland
61737342
Morten@sedia.dk
Billeder
Information om Meresalg Marketing
Følg pressemeddelelser fra Meresalg Marketing
Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.
Flere pressemeddelelser fra Meresalg Marketing
Prisvindende vinduespudser sætter nye standarder for kvalitet på Fyn og i Trekantområdet30.3.2026 10:08:07 CEST | Pressemeddelelse
RS Danmark styrker positionen som førende vinduespudser firma med fokus på kvalitet, solcellevask og professionel vinduespudsning
Stake.dk tilbyder pengene tilbage på Danmarks VM-Playoff kamp mod Nordmakedonien26.3.2026 14:17:30 CET | Pressemeddelelse
Stake.dk, som er blandt danmarks førende online casino og sportsbook, annoncerer i dag lanceringen af en eksklusiv kampagne i forbindelse med Danmarks afgørende VM-playoff kamp mod Nordmakedonien den 26. marts 2026 i Parken.
Elastikker i genoptræning: Et simpelt redskab med mange muligheder25.3.2026 10:21:26 CET | Pressemeddelelse
I mange træningsfaciliteter og fysioterapiklinikker er træningselastikker et fast redskab i både genoptræning og styrketræning, og de udgør en vigtig del af moderne fysioterapiredskaber. Det skyldes ikke mindst deres alsidighed. Med et enkelt redskab kan behandlere arbejde med både mobilitet, styrke og stabilitet - og samtidig tilpasse belastningen til den enkelte patient.
Fra plan til perfekt flise: Derfor er en god fliseskærer afgørende17.3.2026 10:54:14 CET | Pressemeddelelse
Når badeværelser, køkkener og entréer forvandles fra slidte rum til funktionelle designløsninger, er det sjældent fliserne alene, der gør forskellen. Det er præcisionen. Bag lige fuger, skarpe hjørner og mønstre, der går op på millimeteren, står et stykke værktøj, som i mange år har været undervurderet: fliseskæreren.
Det danske vejr og det rette tøjvalg10.3.2026 08:52:47 CET | Pressemeddelelse
Vejret i Danmark kan snyde meget, og de fleste har oplevelsen af, at det ikke rigtigt er til at regne med. Alle har prøvet at vågne op en kold forårsdag, hvor regnen vælter ned, og hvor man hurtigt fortryder, at man har pakket vinterjakken langt væk. Men så snyder vejret senere på dagen, når du er godt pakket ind i varmt tøj, og skyerne pludseligt forsvinder, og solen dukker frem og bader dig i varme.
I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.
Besøg vores nyhedsrum



