Ung iværksætter Kasper Knudsen donerer 34.425 kr. til CoolUnite
30.11.2022 12:38:26 CET | Meresalg Marketing | Pressemeddelelse

Selvbiografien har som udgangspunkt 2 formål:
- At inspirere andre unge, som har en drøm om at blive iværksætter
- At donere hele salget til et godt formål, som i dette tilfælde blev “CoolUnite”
Jeg elsker mit arbejde, hvor jeg til dagligt inspirerer mine kunder. Jeg elsker at rykke andre mennesker og coache andre til at nå deres mål.
Da selvbiografien var færdigskrevet og klargjort i PDF-format til udsendelse, tog det ikke mere end 48 timer inden den igen måtte blive meldt udsolgt.
Der var blevet lovet 918 eksemplarer ud i første omgang, så Kasper og hans team i Sedia ApS havde også klargjort markedsføringskampagnerne på tværs af de sociale medier, men de blev aldrig nødvendige at bruge.
Det hele blev nemlig solgt med udgangspunkt i et enkelt post og et par enkelte stories på Kasper Knudsens egen Instagram, @kasperknudsen.
At kunne kombinere mit arbejde med velgørenhed, og at kunne hjælpe andre mennesker i samme ombæring, er en utroligt stolt følelse at stå tilbage med. Det er bestemt ikke sidste gang, jeg kommer til at donere til velgørenhed.
Men hvorfor lige præcis nøjes med at sælge 918 eksemplarer af selvbiografien?
“Det betyder ‘held og lykke’ på kinesisk”
Nøgleord
Kontakter
Kontaktoplysninger:
Kasper Jakob Knudsen
31360737
Kasper@sedia.dk
Morten Sonne Sjælland
61737342
Morten@sedia.dk
Billeder
Information om Meresalg Marketing
Følg pressemeddelelser fra Meresalg Marketing
Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.
Flere pressemeddelelser fra Meresalg Marketing
TJ Gulvservice sætter nye standarder for gulvbehandling med fokus på kvalitet og fleksibilitet13.4.2026 14:05:00 CEST | Pressemeddelelse
TJ Gulvservice markerer sig som en stærk aktør inden for gulvbranchen med speciale i gulvafslibning og gulvbehandlinger. Gulvfirmaet tilbyder en bred vifte af løsninger til både private og erhverv, hvor kvalitet, grundighed og kundetilfredshed er i centrum.
Sådan er en arkitekt med til at sikre et bedre tilbygningsprojekt9.4.2026 12:07:25 CEST | Pressemeddelelse
Denne artikel er skrevet af Peter Fyllgraf, arkitekt MAA cand.arch og indehaver af Arkitekttegnet., specialist inden for tilbygninger, ombygninger og sommerhuse for private bygherrer i hele Danmark.
Derfor fylder teddyjakken så meget i garderoben og er blevet meget populær9.4.2026 10:33:08 CEST | Pressemeddelelse
Når en jakke både føles blød, ser moderne ud og er nem at bruge i hverdagen, så bliver den straks en fast del af garderoben. Derfor er det oplagt at se nærmere på, hvorfor bl.a. teddyjakken har fået så meget opmærksomhed blandt kvinder, der gerne vil klæde sig komfortabelt og stilrent på samme tid.
Det går stærkt for Kolding Tømrerne ApS8.4.2026 15:50:42 CEST | Pressemeddelelse
Kolding Tømrerne har haft fart på det sidste års tid. I april sidste år startede Jan og Jonas tømrerfirmaet Kolding Tømrerne ApS, og de har ikke set sig tilbage siden. Bare ét år senere har de vækstet til et stærkt hold på seks mand, og efterspørgslen på deres arbejde fortsætter med at stige i Kolding og omegn.
Willerup Entreprise ApS tilbyder komplette tømrerløsninger til private og erhverv7.4.2026 15:55:46 CEST | Pressemeddelelse
Willerup Entreprise ApS er din lokale tømrer i Hillerød, som udfører alt inden for tømrer- og snedkerarbejde og tilbyder i dag en bred vifte af ydelser til både private og erhvervskunder. Virksomheden løser alt fra større renoveringsopgaver til mindre spjældopgaver, altid med fokus på solidt håndværk og klare aftaler.
I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.
Besøg vores nyhedsrum



