SMOKE-IT åbner ny butik i Ringkøbing
25.2.2021 08:00:00 CET | Gejser | Pressemeddelelse
Trods modgang og corona har SMOKE-IT åbnet 5 nye butikker i løbet af det seneste år, og dermed er kæden, med 33 butikker i Danmark, meget snart landsdækkende. SMOKE-IT slog dørene op til kædens første butik med beliggenhed i Århus tilbage i 2012, og selvom myndighederne ikke anerkender e-cigaretter som en effektiv vej mod en røgfri fremtid, har en stor del af de danske eks-rygere alligevel set lyset i, og er lykkes med at blive røgfri ved hjælp af produkterne.
- ”Jeg havde nok aldrig turde håbe på den succes, og nu må vi jo også se hvad fremtiden bringer. Men taget i betragtning af, at det her eventyr startede på havnen i Århus, fra bagagerummet i min bil, og så til nu, at stå med en landsdækkende kæde, det havde jeg nok i min vildeste fantasi, aldrig drømt om skulle ske!” - Siger Jens Andersen, administrerende direktør i SMOKE-IT.
Nu kan damperne i Ringkøbing altså se frem til at blive en del af SMOKE-IT’s succes med butikken, som befinder sig på Torvegade 5D, og hvor SMOKE-IT’s nyeste medarbejder, Jesper Bessmann, som kommer til at bestyre butikken, glæder sig til at byde velkommen.
Nøgleord
Kontakter
Jens Andersen, Jens@SMOKE-IT.dk
Information om Gejser
Følg pressemeddelelser fra Gejser
Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.
Flere pressemeddelelser fra Gejser
GEjSER åbner butik nr. 53 i Amager Centret29.1.2026 06:30:00 CET | Pressemeddelelse
Den 13. februar 2026 udvider GEjSER sin landsdækkende tilstedeværelse yderligere med åbningen af butik nummer 53 – denne gang i Amager Centret. Åbningen af den nye butik markerer endnu en milepæl for virksomheden, og understreger GEjSERs fortsatte udvikling og stærke position.
GEjSER åbner butik nr. 52 i Lyngby Storcenter20.1.2026 10:43:37 CET | Pressemeddelelse
Den 30. januar 2026 udvider GEjSER sin landsdækkende tilstedeværelse med åbningen af butik nummer 52 – denne gang i Lyngby Storcenter. Butiksåbningen falder sammen med et generationsskifte i virksomhedens ledelse og markerer begyndelsen på et nyt kapitel for Danmarks største e-cigaretforhandler.
Én enkelt illegal aktør formodes at snyde staten for mindst 2,4 mio. kr. om måneden -GEjSER i foretræde for Folketingets Skatteudvalg20.1.2026 06:30:00 CET | Pressemeddelelse
Onsdag den 14. januar havde GEjSER foretræde for Folketingets Skatteudvalg, som havde inviteret Sundhedsudvalget til også at deltage. I den forbindelse advarede virksomheden om et eksplosivt voksende sort marked for e-cigaretter, som ifølge GEjSER nu udgør hovedparten af det samlede danske marked.
GEjSER advarer EU mod at gentage Danmarks fejlslagne strategi28.8.2025 06:30:00 CEST | Pressemeddelelse
Danmarks største e-cigaretforhandler advarer EU mod at gentage Danmarks fejl, hvor forbud og afgifter har styrket det sorte marked og givet kriminelle frit spil. GEjSER foreslår en risikobaseret afgiftsmodel, fritagelse af nikotinfrie væsker og en styrket indsats mod ulovligt salg – for at beskytte unge og give voksne rygere reelle alternativer.
GEjSER må flytte fra Skousen i Odder – Lokalplan stopper samarbejdet20.5.2025 10:24:47 CEST | Pressemeddelelse
Efter næsten fem års vellykket samarbejde med Skousen i Odder, må Danmarks største e-cigaretforhandler, GEjSER, nu flytte til nye lokaler.
I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.
Besøg vores nyhedsrum
