Jyske Realkredit A/S
Til Nasdaq Copenhagen A/S 1. marts 2021
Meddelelse nr. 27/2021
Endelige vilkår for ny obligation der åbnes den 4. marts 2021
Jyske Realkredit åbner den 4. marts 2021 en ny særligt dækkende obligation (SDO). Med denne meddelelse følger de endelige vilkår for obligationerne.
Det samlede prospekt for obligationerne består af vedlagte endelige vilkår og det tidligere offentliggjorte "Basisprospekt for udstedelse af Særligt Dækkede Obligationer (SDO), Realkreditobligationer (RO) og obligationer i medfør af § 15 i lov om realkreditlån og realkreditobligationer m.v. (§ 15 Obligationer)", dateret 23. februar 2021.
Jyske Realkredits basisprospekt er tilgængeligt på Jyske Realkredits hjemmeside jyskerealkredit.dk.
Venlig hilsen
Jyske Realkredit
www.jyskerealkredit.dk
Vedhæftet fil
For at se dette indhold fra www.globenewswire.com, så skal du give din accept på toppen af denne side.For at se dette indhold fra ml-eu.globenewswire.com, så skal du give din accept på toppen af denne side.
Information om Globenewswire
Følg pressemeddelelser fra Globenewswire
Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.
Flere pressemeddelelser fra Globenewswire
INTESA SANPAOLO S.P.A.15.7.2025 20:03:19 CEST | Press release
Infrastructure: IMI CIB promotes dialogue in London on the UK’s €846 billion plan
Mohawk Industries, Inc.15.7.2025 19:00:00 CEST | Press release
Mohawk Impact Report Highlights Progress
Epiq15.7.2025 17:39:14 CEST | Press release
Epiq Wins Todd & Weld LLP Office Services Outsourcing Business
Siili Solutions Oyj15.7.2025 17:30:00 CEST | Press release
Siili Solutions Plc: Share Repurchase 15.7.2025
Baltic Horizon Fund / Northern Horizon Capital15.7.2025 17:15:00 CEST | Press release
Baltic Horizon Fund publishes its NAV for June 2025
I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.
Besøg vores nyhedsrum