Gratis adgang til nyhedskanal hos Stofa og Boxer de næste to uger

Det danske samfund bliver i disse uger sat på den ultimative prøve som resultat af den globale krise, corona-situationen er blevet til.
- TV 2 har været så venlige at tilbyde TV 2 NEWS til os, sådan at vores telekunder kan holde sig opdateret om corona-situationen, der hele tiden udvikler sig. Vores to teleselskaber – Stofa og Boxer – åbner derfor nu for TV 2 NEWS, så alle tv-kunder har fri adgang til kanalen lige nu, siger kommunikationsdirektør Marianne Skaanning Ebbesen.
Hos Stofa ligger nyhedskanalen på Ekstrakanalen, mens den ligger på kanalplads 11 hos Boxer. Den fri adgang til TV 2 NEWS gælder resten af marts.
Læs også: Vi skal holde Danmark i gang under corona-krisen
For yderligere information
Kommunikationsdirektør Marianne Skaanning Ebbesen på mobil 61165549 eller mail marebb@norlys.dk
Nøgleord
Billeder
Information om Norlys
Om Norlys
SE og Eniig er fusioneret og er nu Norlys - Danmarks største energi- og telekoncern med 709.000 andelshavere, ca. 1,5 millioner kundeforhold og 2.500 ansatte. Vi forbinder mennesker og samfund igennem fremtidssikret infrastruktur og løsninger inden for energi, internet og tv. Vi er et forbrugerejet selskab, der tænker langsigtet og tager ansvar for mere end os selv. Vi ønsker at bidrage til et grønt og digitaliseret Danmark.
Norlys ejer Stofa og Boxer og har hovedsæde i Silkeborg samt lokationer i blandt andet Aarhus, Aalborg, Esbjerg og København.
Følg pressemeddelelser fra Norlys
Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.
Flere pressemeddelelser fra Norlys
Danske elbilister har dagligt fået syv nye steder at lade hos Norlys i år15.10.2025 06:00:00 CEST | Pressemeddelelse
I årets første ni måneder har Norlys hver dag føjet knap syv nye steder at lade til sit landsdækkende ladenetværk. Det er med til at give det stadigt stigende antal elbilister sikkerhed for at kunne lade elbilen, uanset hvor i landet de bevæger sig hen.
Norlys overtager en stor del af E.ON’s ladekunder30.9.2025 07:00:00 CEST | Pressemeddelelse
En ny aftale mellem Norlys og E.ON Drive betyder, at en stor del af nuværende privat- og erhvervskunder hos E.ON kan fortsætte deres ladeaftale hos Norlys.
17 millioner i spil i Norlys Vækstpulje: Ansøgningsfristen nærmer sig29.9.2025 06:00:00 CEST | Pressemeddelelse
Norlys Vækstpulje har støttet hele 685 forskellige initiativer i 2025, og 1. oktober er sidste frist for at søge om støtte til ens projekt i år. Der er afsat knap 17 millioner kroner til årets sidste støtterunde.
Norlys’ kundeforretning forenkler og fremtidssikrer organisationen25.9.2025 12:15:00 CEST | Pressemeddelelse
Norlys ændrer nu organisationen i koncernens kundeforretning som en del af integrationen af Telia Danmark ind i Norlys og for at sikre en økonomisk bæredygtig forretning fremadrettet. Derfor opsiges 137 medarbejdere og ledere.
Elpriserne sætter rekord: Aldrig har der været så mange timer med negative elpriser22.9.2025 10:51:38 CEST | Pressemeddelelse
Søndag blev der sat en ny rekord i antallet af timer med negative elpriser i Danmark, og særligt vest for Storebælt har der været rigtig mange timer, hvor forbrugerne har kunnet glæde sig over priserne.
I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.
Besøg vores nyhedsrum

