Globenewswire

FirstFarms A/S

Del
Berigtigelse af forventningerne i selskabsmeddelelse nr. 2/2021


Den netop offentliggjorte selskabsmeddelelse nr. 2/2021 oplyser, at vores forventninger for 2020 var et EBITDA på 85–115 mDKK og EBIT på 35-65 mDKK.

De udmeldte forventninger for 2020 er et EBITDA på 95-110 mDKK og EBIT på 45-60 mDKK.

Med venlig hilsen
FirstFarms A/S



For yderligere information:
Se venligst vores hjemmeside www.firstfarms.dk eller kontakt adm. direktør Anders H. Nørgaard på telefon +45 75 86 87 87.

Om FirstFarms:
FirstFarms er et dansk børsnoteret selskab. Vi driver FirstFarms med ansvar for de omkringliggende samfund, og vi leverer højeste kvalitet, som primært afsættes lokalt. Vi handler på nye muligheder, der skaber værdi for vores investorer og for omverdenen. Vi arbejder hver dag på at skabe en mere bæredygtig virksomhed.

Vedhæftet fil

For at se dette indhold fra www.globenewswire.com, så skal du give din accept på toppen af denne side.
For at se dette indhold fra ml-eu.globenewswire.com, så skal du give din accept på toppen af denne side.

Information om Globenewswire

Globenewswire
Globenewswire
Denmark & Iceland


+45 89 88 2046http://globenewswire.com
DK
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye