PHM Danmark

DEAS styrker sin rådgivning og erhvervsudlejning i Jylland med ny Leasing Manager

15.9.2022 13:27:25 CEST | PHM Danmark | Pressemeddelelse

Del
Trine Kjøller er tiltrådt som ny Leasing Manager i DEAS’ Erhvervsudlejning i Aarhus. Trine får udlejningsansvaret for erhvervslejemål i Aarhus og omegn, herunder kontor- og butikslejemål.

”Det er en stor fornøjelse at få Trine ombord. Hun er teamets første medarbejder, der har fast placering i Aarhus. Vi har længe haft et ønske om at være til stede her, da mange af vores investorer har ejendomsporteføljer i Aarhus og Trekantsområdet. Mange af dem vækster løbende, og derfor ser vi et stort potentiale i at ansætte Trine,” siger Head of Commercial Leasing Hanne Poulsen, der leder DEAS’ erhvervsudlejning.

Trine har en bred erfaring med udlejning af alle typer af erhvervsejendomme. Hun har arbejdet i mæglerbranchen de seneste 20 år, de seneste år har hun været selvstændig mægler, og tidligere har hun været erhvervscenterchef hos Home Erhverv (nu ’Engel & Völkers’).

”Jeg glæder mig meget til at være med til at styrke DEAS’ rådgivning og erhvervsudlejning i Jylland. Jeg kan gøre en reel forskel for de potentielle lejere, jeg møder. Det er en stor fornøjelse, når jeg hjælper dem med at finde de helt rette rammer for deres virksomhed og arbejdsliv, samtidig med at investors interesser mødes,” siger Trine Kjøller.

Hun er uddannet ejendomsmægler med en HA og HD, er 51 år og bor på Frederiksbjerg i Aarhus.

DEAS’ erhvervsudlejning ledes af Head of Commercial Letting Hanne Poulsen, og afdelingen arbejder dagligt for at udleje en bred vifte af erhvervsejendomme. Afdelingen har det seneste år udlejet mere end 300 erhvervslejemål på vegne af kunder.

Kort om DEAS Group

DEAS Group (DEAS Holding A/S) er en nordisk full-service samarbejdspartner, der dækker hele værdikæden inden for fast ejendom fra Fund Management til Property Management inden for alle markedssegmenter; kontor, boliger, retail og logistik.
Vi servicerer en bred vifte af internationale og lokale investorer i Sverige, Norge, Finland og Danmark samt lejere under to separate brands: DEAS Asset Management A/S og DEAS A/S, som begge er helejede selskaber i DEAS Gruppen.
Vores dedikerede team af mere end 900 ejendomsspecialister har indsigt i de lokale markeder og leverer alle typer af ydelser inden for ejendomsforvaltning, herunder Fund Management, Investment Management, Asset Management, ejendomsadministration, udlejning, byggeteknisk rådgivning, Facility Management og offentlig-private partnerskaber.
Vi opererer fra kontorer i otte nordiske byer, og den samlede portefølje under forvaltning omfatter mere end 2.600 ejendomme i alle markedssegmenter med et samlet areal på over 11 mio. m2 (AuM over 39 mia. EUR) i Norden.
DEAS Gruppen ejes af Montagu Private Equity, en førende europæisk kapitalfond.
www.deasgroup.com

Billeder

Information om PHM Danmark

PHM Danmark
PHM Danmark
Bellidavej 20
2500 Valby

+45 26 46 21 90https://www.phmgroup.dk/

Følg pressemeddelelser fra PHM Danmark

Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.

Flere pressemeddelelser fra PHM Danmark

DEAS samler drift og rådgivning under Jesper Gemmer17.6.2026 09:44:04 CEST | Pressemeddelelse

DEAS styrker organiseringen af sine drifts-, energi- og rådgivningsaktiviteter ved at samle Facility Service, Technical Real Estate Management, Technical Building Consultancy, IQ Energy og Sustainability i én samlet enhed under ledelse af Jesper Gemmer. Med den nye organisering ønsker DEAS at styrke samspillet mellem drift, teknik, energioptimering og rådgivning for at skabe endnu større værdi for kunderne og deres ejendomsporteføljer. Jesper Gemmer tiltrådte den 1. maj som Senior Director for området og har siden haft fokus på at samle de forskellige fagligheder i en fælles retning med fokus på kundeværdi, effektiv drift og langsigtet udvikling. "Vores kunder forventer i stigende grad, at drift, teknik, energi og udvikling spiller sammen. De udfordringer, som ejendomsejere står overfor i dag, kan sjældent løses inden for ét fagområde alene. Derfor samler vi nu kompetencerne tættere. Jesper kommer med en stærk kombination af strategisk forståelse, operationel erfaring og kommercielt fo

Taurus Ejendomsforvaltning kigger ind i rekordresultat for 2025 og skruer samtidigt op for foreningsindsatsen.9.4.2026 10:14:24 CEST | Pressemeddelelse

Taurus Ejendomsforvaltning, en del af PHM Danmark, oplever solid fremgang og forventer at fremlægge et rekordresultat for 2025 drevet af høj aktivitet i markedet og et skærpet fokus på kerneleverancer. Selskabet ser frem til at fremlægge resultaterne for 2025. Siden CEO Allan Holst Jensen tiltrådte for knap et år siden, har Taurus arbejdet målrettet med at styrke driften og skabe et stærkere fundament for vækst. “Vi har haft fokus på at få styrket vores kerneforretning og skabe en tydelig retning. Det begynder vi nu at se resultaterne af,” siger Allan Holst Jensen. Foreninger i fokus Taurus har traditionelt haft professionelle investorer som sit primære og strategiske fokus, hvilket fortsat vil være omdrejningspunktet for forretningen. Samtidig har Taurus har allerede opbygget en portefølje af foreninger – blandt andet via samarbejder med institutionelle investorer - og vil nu styrke indsatsen yderligere. “Vi ser en stigende efterspørgsel og har et godt fundament at bygge videre på. Fo

I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.

Besøg vores nyhedsrum
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye