Danske Spils kunder tror på afklapsning af Finland
12.6.2021 07:00:00 CEST | Danske Spil A/S | Pressemeddelelse
Når Danmark går på banen mod Finland, har rigtig mange danskere underbygget deres grænseløse tiltro til dansk sejr med et odds hos Danske Spil.
- 9 ud af 10 indsatser er sat på Danmark, og spillerne forventer en overlegen præstation. 3-0 er det mest spillede ciffertips, så tiltroen er stor til landsholdets evner i begge ender af banen,” fortæller oddssætter hos Danske Spil Peter Emmike Rasmussen.
Ingen af de danske angribere funkler klarest for tiden og indskuddene på første målscorer er spredt godt ud, med Eriksen og Poulsen som de mest populære bud.
Aktuelle odds kan findes her:
Information om Danske Spil A/S
Følg pressemeddelelser fra Danske Spil A/S
Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.
Flere pressemeddelelser fra Danske Spil A/S
Danske Spil før valget: Danskerne tror på en regering med Mette F og Løkke – men uden Troels Lund17.3.2026 08:50:00 CET | Pressemeddelelse
På Oddset kan man spille på udfaldet af Folketingsvalget. Hver tredje af kunderne hos Danske Spil tror på en regering med Socialdemokratiet, SF, Radikale Venstre og Moderaterne.
Danske Spils kunder tror på landsholdscomeback til Zanka16.3.2026 12:15:00 CET | Pressemeddelelse
FC Københavns Mathias ’Zanka’ Jørgensen er suverænt den spiller, som flest Danske Spil-kunder spiller på til at blive udtaget til landsholdets vigtige playoffkampe senere på måneden. Danske Spils oddssætter er dog stadig skeptisk.
Vild weekend - Danske Spil uddeler otte milliongevinster16.3.2026 09:31:54 CET | Pressemeddelelse
Der var store gevinster i både Lotto og Klasselotteriet i weekenden: I alt otte danskere blev millionærer lørdag og søndag - flest i Jylland, men der landede også et par millioner ved hovedstaden.
Danske Spil: Danskerne tror på Oscar til dansk dokumentar15.3.2026 09:30:00 CET | Pressemeddelelse
Dansk dokumentarfilm er med helt fremme i opløbet til en Oscar, og ifølge Danske Spils kunder tager den statuetten.
Danske Spil efterlyser vinder af 10 millioner kroner15.3.2026 08:45:00 CET | Pressemeddelelse
Ved lørdagens trækning i Lotto ramte en heldig dansker plet på alle syv vindertal – et held i spil, der udløser en førstepræmie på 10 millioner kroner. Se her, hvor kuponen er købt. Måske er det din?
I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.
Besøg vores nyhedsrum
