Helse

Helse runder 10.000 downloads på iPad

Del
Sommeren har budt på sol, saltvand og masser af Helse. Selv om Helse traditionelt ikke udkommer midt på sommeren, har læserne ikke svigtet Danmarks mest læste sundhedsmagasin. Helse er blevet downloadet i stor stil på de nye elektroniske medier.

- Vi er rigtig glade for den store interesse, og det har fået os til at overveje, om vi ikke skal gøre noget mere for vores læsere næste sommer. Det kan være, at vi skal udkomme en gang mere hvert år, så både læsere og annoncører kan få glæde af den store interesse for Helse og sundhed i sommerperioden, siger chefredaktør Peter Larsen.

Den store interesse betyder også, at Helse stadig ligger som nummer et i kategorien ”Sundhed & Fitness”.

Kontakter

Information om Helse

Helse
Helse
Porschevej
7100 Vejle

http://www.helse.dk/

Følg pressemeddelelser fra Helse

Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.

Flere pressemeddelelser fra Helse

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye