Efterlysning af lommetyv: Genkender du denne mand?
29.9.2026 11:22:54 CEST | Sydøstjyllands Politi
Genkender du denne mand eller du har oplysninger til sagen, så kontakt venligst politiet på telefon 1-1-4.
29.9.2026 11:21:41 CEST | Sydøstjyllands Politi
Sydøstjyllands Politi efterlyser en mand, der mistænkes for at have stjålet en pung indeholdende diverse hævekort, som han efterfølgende hævet penge med. Tyveriet fandt sted i Vejle omkring middagstid lørdag den 15. august 2026.
Manden beskrives som 30-35 år, gennemsnitlig af højde, kraftig af bygning, lys i huden med lyst, kort hår. Han var iført kasket, lyseblå skjorte, sandfarvet shorts, hvide tennisstrømper, sorte sneakers med hvid sål.




Abonner på myndighedsmeddelelser fra Sydøstjyllands Politi
Abonner på alle kommende myndighedsmeddelelser fra Sydøstjyllands Politi ved at registrere din mailadresse nedenfor. Du kan altid ophæve dit abonnement igen.
Flere meddelelser fra Sydøstjyllands Politi
Færdselsuheld på Østjyske Motorvej27.9.2026 15:53:40 CEST | Myndighedsmeddelelse
Vi er nu færdige på stedet og begge vognbaner er igen åbne for trafik.
Kænguru ved landevejen Tykhøjetvej i Give24.9.2026 07:58:27 CEST | Myndighedsmeddelelse
Vi har modtaget flere henvendelser vedrørende en kænguru omkring landevejen Tykhøjetvej i Give, hvorfor vi opfordrer trafikanter på strækningen til at være opmærksomme på omgivelserne. Vi har ikke yderligere for nuværende.
Politiet efterlyser 15-årig pige20.9.2026 17:58:03 CEST | Myndighedsmeddelelse
Tidligere på dagen efterlyste vi en 15-årig pige. Efterlysningen er ikke længere aktuel. Vi takker alle, der har delt efterlysningen og opfordrer samtidig til, at man sletter evt. delte billeder og opslag af efterlysningen.
Savner du hunden Carlo?18.9.2026 12:50:29 CEST | Myndighedsmeddelelse
Billedet og beskrivelse af hunden er slettet, da fremlysning ikke længere er aktuel.
Flere personer anholdt i forbindelse med aktion i Fredericia, Vamdrup og andre byer15.9.2026 14:05:21 CEST | Myndighedsmeddelelse
Vi forventer, at flere af de anholdte skal fremstilles i grundlovsforhør onsdag. Vi melder yderligere information ud om det forventede grundlovsforhør, når indsatsen er afsluttet, og tidspunktet for grundlovsforhøret er fastlagt.
