Midt- og Vestjyllands Politi

Mand fundet dræbt i Gudenåen

Del

26.8.2026 13:34:18 CEST | Midt- og Vestjyllands Politi 

Vi vil gerne i kontakt med den/dem, der mangler et sådan batteri. Den afdøde var fastgjort til batteriet og blev på den måde holdt nedsunket under vandet. Er det dit batteri, eller har du konkrete oplysninger om, hvor det kan stamme fra, så kontakt os.
Batteriet kan være stjålet i nærheden af gerningsstedet, så hvis du mener at have et sådan batteri, så tjek gerne, at det stadig er på sin plads. 
Kontakt politiet på tlf. 114, hvis du har oplysninger til sagen.

Batteri%2C%20der%20blev%20brugt%20til%20at%20holde%20afd%F8de%20nedsunket%20i%20vandet.
Batteri%2C%20der%20blev%20brugt%20til%20at%20holde%20afd%F8de%20nedsunket%20i%20vandet.

Abonner på myndighedsmeddelelser fra Midt- og Vestjyllands Politi

Abonner på alle kommende myndighedsmeddelelser fra Midt- og Vestjyllands Politi ved at registrere din mailadresse nedenfor. Du kan altid ophæve dit abonnement igen.

Flere meddelelser fra Midt- og Vestjyllands Politi

Politiet efterforsker knivdrab i Hammerum6.10.2026 02:39:40 CEST | Myndighedsmeddelelse

Er du påvirket af hændelsen: Kontakt Offerrådgivningen Er du påvirket af aftenens hændelse, kan du kontakte Offerrådgivningen. Offerrådgivningen tager telefonen døgnet rundt og rådgiver ofre, vidner og pårørende, der kan have oplevet noget voldsomt, eller som på anden måde har brug for rådgivning og for at tale med nogen om en hændelse. Nummeret er 116 006. Det er gratis, og det er muligt at være anonym.

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye