North Media A/S
18.8.2026 10:55:41 CEST | Globenewswire | Pressemeddelelse
Korrektion til selskabsmeddelelse nr. 11 - Martin Frandsen Tobberup bliver midlertidig administrerende direktør i BoligPortal
Korrektion til selskabsmeddelelse nr. 11 - Martin Frandsen Tobberup bliver midlertidig administrerende direktør i BoligPortal
Selskabsmeddelelse nr. 12-2026
18. august 2026
I Selskabsmeddelelse nr. 11, udsendt i dag, blev det desværre fejlagtigt oplyst, at North Medias ordførende koncerndirektør, Martin Frandsen Tobberup, tiltræder stillingen som administrerende direktør i BoligPortal den 4. august 2026. Den korrekte dato er den 4. september 2026.
Yderligere oplysninger:
Bestyrelsesformand Lasse Ingemann Brodt, telefon +45 2024 3292
Ordførende koncerndirektør Martin Frandsen Tobberup, telefon +45 5215 9146
North Media udvikler og driver platforme til transaktioner mellem erhvervslivet og forbrugerne. Platformene matcher forbrugerne med de rette produkter inden for dagligvarer, lejeboliger og digitale adgangsløsninger. North Media har to forretningsområder: Last Mile: FK Distribution og SDR Svensk Direktreklam er blandt henholdsvis Danmarks og Sveriges førende distributører af tilbuds -og ugeaviser. Digital Services: Tre virksomheder med potentiale for vækst, stigende indtjening og skalering: BoligPortal er Danmarks største formidler af lejeboliger og services til udlejere og lejere. Dayli er en førende digital tilbudsplatform. Bekey leverer digital adgang til låste opgange og hoveddøre for hjemmeplejen og leverandører af pakker, dagligvarer, måltidskasser m.fl.
Følg pressemeddelelser fra Globenewswire
Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.
Flere pressemeddelelser fra Globenewswire
Sampo plc24.8.2026 07:30:00 CEST | Press release
Sampo plc’s share buybacks week 34/2026
FLSmidth A/S24.8.2026 07:00:00 CEST | Press release
FLSmidth: Transactions under share buy-back programme
AMG Critical Materials N.V.24.8.2026 07:00:00 CEST | Press release
AMG Critical Materials N.V. to Apply for Secondary Listing on the Frankfurt Stock Exchange
Alkane Resources Limited24.8.2026 02:12:11 CEST | Press release
New High-Grade Domain Discovered at Cuffley
Alkane Resources Limited24.8.2026 01:03:24 CEST | Press release
Appointment of Non-Executive Directors
I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.
Besøg vores nyhedsrum