Savnet ung mand
5.8.2026 00:22:18 CEST | Syd- og Sønderjyllands Politi
Den savnede er fundet i god behold og vi har derfor fjernet billedet. /Vagtchefen
4.8.2026 18:52:22 CEST | Syd- og Sønderjyllands Politi
Vi savner Lasse på 25 år, som familien er bekymrede for. Han er sidst set i Bramming ved Esbjerg, men kan muligvis søge mod Østjylland, særligt Vejle.
Han beskrives som: Mand, 25 år, 190 cm, almindelig af bygning, med lyst hår. Han er iført briller, grå t-shirt, mørkeblå jogging bukser og sort rygsæk.
Vi har vedhæftet billede af Lasse
Ved du hvor Lasse er så ring 114.
//Vagtchefen
Abonner på myndighedsmeddelelser fra Syd- og Sønderjyllands Politi
Abonner på alle kommende myndighedsmeddelelser fra Syd- og Sønderjyllands Politi ved at registrere din mailadresse nedenfor. Du kan altid ophæve dit abonnement igen.
Flere meddelelser fra Syd- og Sønderjyllands Politi
Fremstilling Retten i Sønderborg6.9.2026 13:06:15 CEST | Myndighedsmeddelelse
Kl. 14.00 fremstilles 2 mænd i et grundlovsforhør Retten i Sønderborg, det drejer sig om 2 mænd på 21 år og 22 år fra Tønder Kommune, der sigtes for salg af narkotika. Der forventes lukkede døre. Politiet har p.t. ikke yderligere kommentarer til sagen.
Savnet Åbenrå6.9.2026 12:57:01 CEST | Myndighedsmeddelelse
Den savnede kvinde fra Åbenrå er fundet i god behold. Slet venligst offentliggjorte fotos af hende.
59-årig mand sigtet for brandstiftelse er løsladt6.9.2026 11:25:57 CEST | Myndighedsmeddelelse
I dag klokken 13-15 vil Den Mobile Politistation være til stede på Jernbanegade ved banegården i Bramming, hvor borgerne er velkomne til at henvende sig og få en snak med politiet efter branden i går.
Fartkontrol Lunde Hovedvej4.9.2026 22:20:17 CEST | Myndighedsmeddelelse
Fartkontrol på Lunde Hovedvej. 21 blev taget for at køre for stærkt. 3 fik et klip i kørekortet og 1 en betinget frakendelse for at køre 133 km i timen.
Politiets hastighedskontrol på Låsledvej i Brændstrup resulterer i 29 bøder, men ingen klip3.9.2026 11:39:23 CEST | Myndighedsmeddelelse
Politiets fotovogn foretog onsdag eftermiddag og aften 6 timers hastighedskontrol på Låsledvej i bymæssig bebyggelse i Brændstrup ved Rødding. Målingen resulterede i at der i de kommende dage udsendes 29 bøder til de respektive bilejeres e-bokse. Lidt positivt var det dog, at der ikke skulle uddeles klip til nogen.
