Syd- og Sønderjyllands Politi

Savnet

Del

20.7.2026 00:53:28 CEST | Syd- og Sønderjyllands Politi 

Vi forsøger i øjeblikket, at lokalisere Kevin. Vi er bekymrede for hans velbefindende. Han er muligvis søgt mod Nordjylland. 

Ved du noget om hvor han er så gerne til 1-1-4 

Billede af kevin vedhæfet 

//Vagtchefen

Abonner på myndighedsmeddelelser fra Syd- og Sønderjyllands Politi

Abonner på alle kommende myndighedsmeddelelser fra Syd- og Sønderjyllands Politi ved at registrere din mailadresse nedenfor. Du kan altid ophæve dit abonnement igen.

Flere meddelelser fra Syd- og Sønderjyllands Politi

Togpåkørsel Ølgod19.7.2026 17:18:23 CEST | Myndighedsmeddelelse

Syd- og Sønderjyllands Politi er nu færdige med undersøgelserne på stedet. Undersøgelserne peger på, at træstammer og grene forsætlig er placeret på skinnerne. Vi afventer nu resultater af undersøgelserne og søger fortsat vidner i sagen. Vi er bekendt med, at der natten til søndag har været anvendt kanonslag i Ølgod - også dette søger vi vidner til. Banedanmark har oplyst, at togdriften er genoptaget gennem Ølgod. /Vagtchefen.

Borgerhenvendelse førte til ATK-kontrol – 123 km/t blev dagens højeste hastighed17.7.2026 22:03:54 CEST | Myndighedsmeddelelse

En borgerhenvendelse om bekymring for høj hastighed på Vestkystvej i Tønder Kommune førte i dag til en ATK-hastighedskontrol. Kontrollen blev gennemført mellem kl. 13:30 og 19:30 og resulterede i 12 hastighedsovertrædelser. Tre bilister kørte så stærkt, at det udløste et klip i kørekortet. Dagens højeste målte hastighed var 123 km/t, hvor den tilladte hastighed er 80 km/t.

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye