Fyns Politi

Politi til stede ved Svendborg

Del

13.7.2026 17:08:23 CEST | Fyns Politi 

Vi er i øjeblikket til stede med flere enheder på en adresse mellem Svendborg og Kirkeby i forbindelse med en efterforskning. Der er ingen fare for bogerer i området. Vi kommer til at arbejde der i et stykke tid. Vi regner med at kunne melde mere ud i morgen formiddag. Foreløbig har vi ikke yderligere. Vagtchef Henrik Krøjgaard. 

Abonner på myndighedsmeddelelser fra Fyns Politi

Abonner på alle kommende myndighedsmeddelelser fra Fyns Politi ved at registrere din mailadresse nedenfor. Du kan altid ophæve dit abonnement igen.

Flere meddelelser fra Fyns Politi

2-årigt barn faldet ud fra vindue fra 2. sal10.7.2026 16:29:04 CEST | Myndighedsmeddelelse

Kl. 15.42 fik vi en anmeldelse om, at et 2-årigt barn var faldet ud af et vindue fra 2. sal i Odense S. Barnet landede på en græsplæne og pådrog sig umiddelbart lettere skader - dette dog stadig uvist. Barnet er kørt til sygehus til nærmere undersøgelse. Barnet skønnet helt udenfor livsfare. Der skønnes at være tale om et uheld, hvor barnet på egen drift fik åbnet et vindue. Vi har forladt stedet igen og skønner ikke der er mere i sagen for politiet.

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye