Efterlysning
4.5.2026 16:52:44 CEST | Nordjyllands Politi
Vi leder stadig efter XXX og har nu nye billeder og oplysninger, som vi deler med offentligheden i håbet om, at nogen har set ham.
XXX er sidst set den 3. maj 2026 ved J.F. Kennedys Plads, hvor han steg på en bus kl. 06:31 i retning mod XXX i Aalborg Øst.
XXX har formentlig forladt sin adresse omkring kl. 12:00 samme dag. Her har han benyttet en ældre sort herrecykel med bagagebærer. Det er uvist, hvilken retning han cyklede i.
Abonner på myndighedsmeddelelser fra Nordjyllands Politi
Abonner på alle kommende myndighedsmeddelelser fra Nordjyllands Politi ved at registrere din mailadresse nedenfor. Du kan altid ophæve dit abonnement igen.
Flere meddelelser fra Nordjyllands Politi
Ægtepar fundet i god behold2.9.2026 21:00:58 CEST | Myndighedsmeddelelse
Ægteparret er fundet i god behold på baggrund af en henvendelse fra en borger. Vi takker for hjælpen og henstiller til, at man sletter det tidligere udsendte billede. /Vagtchefen
Færdselsuheld i Arentsminde20.8.2026 10:55:35 CEST | Myndighedsmeddelelse
Vejen er nu genåbnet i begge retninger og politiet er ikke længere på stedet.
Har du set Jan18.8.2026 21:34:36 CEST | Myndighedsmeddelelse
Jan er fundet - Tak for hjælpen. Mvh. Nordjyllands Politi.
Færdselsuheld på Hobrovej ved Gravlev syd for Støvring7.8.2026 13:29:25 CEST | Myndighedsmeddelelse
Kl. 1303 modtog vi anmeldelse om færdselsuheld på Hobrovej ved Gravlev syd for Støvring. Foreløbig melding om at 3 køretøjer involveret. Politi og redning på stedet. Bilinspektør rekvireret til stedet. Hobrovej er pt helt spærret på stedet og trafiknater bedes søge alternativ rute. Vagtchefen Nordjyllands Politi
Ældre kvinde i Støvring udsat for forsøg på tricktyveri7.8.2026 09:55:32 CEST | Myndighedsmeddelelse
En ældre kvinde i Støvring blev torsdag forsøgt udsat for tricktyveri. En mand ringede og udgav sig for at være fra banken, og sideløbende mødte en kvinde op for at hente hendes betalingskort. Kvinden oplyste en forkert PIN-kode, så hævningsforsøget mislykkedes. Efter et nyt opkald kontaktede hun sin datter, som fik spærret kortene. Husk: Udlever aldrig kort eller PIN-kode – banken beder aldrig om dem.
