Syd- og Sønderjyllands Politi

Grundlovsforhør.

Del

3.5.2026 13:53:01 CEST | Syd- og Sønderjyllands Politi 

Ved grundlovsforhøret blev alle tre fængslet i 4 uger. Da mødet blev holdt for lukkede døre, har vi ikke yderligere oplysninger til sagen på nuværende tidspunkt. /Vagtchefen. 

3.5.2026 10:33:29 CEST | Syd- og Sønderjyllands Politi 

Syd- og Sønderjyllands Politi fremstiller søndag formiddag 3 mænd i Esbjerg Ret sigtet for vold, der blev begået i Esbjerg lørdag morgen. /Vagtchefen.

Abonner på myndighedsmeddelelser fra Syd- og Sønderjyllands Politi

Abonner på alle kommende myndighedsmeddelelser fra Syd- og Sønderjyllands Politi ved at registrere din mailadresse nedenfor. Du kan altid ophæve dit abonnement igen.

Flere meddelelser fra Syd- og Sønderjyllands Politi

Mistænkeligt dødsfald4.5.2026 16:13:53 CEST | Myndighedsmeddelelse

Vi har i dag fået obduceret den 52-årige kvinde fra Vilslev ifm. efterforskningen af det mistænkelige dødsfald dagen forinden. Ifølge obduktionen er det altovervejende sandsynligt, at kvinden er død af naturlige årsager, og der er således ingen skader m.m., der underbygger, at kvinden har været udsat for en kriminel handling. Den 52-årige mand, der indledningsvis har været anholdt i sagen, er blevet løsladt.https://politi.dk/syd-og-soenderjyllands-politi/nyhedsliste/vilslev-2/2026/05/04

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye