Syd- og Sønderjyllands Politi

Efterlysning er aflyst

Del

24.4.2026 10:56:30 CEST | Syd- og Sønderjyllands Politi 

Den 63-årige mand, vi efterlyste torsdag, er afgået ved døden. Politiet søgte gennem natten med hunde, ligesom helikoptere søgte, da det blev lyst. Han blev fundet på havnen i Esbjerg i morges. Manden blev i kritisk tilstand fløjet til Skejby Sygehus, hvor han efterfølgende er afgået ved døden. De pårørende er underrettet. 
Vi beder medierne om at slette billeder og oplysninger fra efterlysningen. 

23.4.2026 16:59:00 CEST | Syd- og Sønderjyllands Politi 

Vi søger en 63 årig mand, som forlod sygehuset i Esbjerg torsdag morgen. Det er ikke lykkedes at få kontakt til ham siden da og sammenholdt med, at han var nedtrykt, da han forlod sygehuset, er der derfor bekymring for hans ve og vel. 

(oplysninger slettet)

Har du set manden, så ring 1 1 4. /Vagtchefen.

Abonner på myndighedsmeddelelser fra Syd- og Sønderjyllands Politi

Abonner på alle kommende myndighedsmeddelelser fra Syd- og Sønderjyllands Politi ved at registrere din mailadresse nedenfor. Du kan altid ophæve dit abonnement igen.

Flere meddelelser fra Syd- og Sønderjyllands Politi

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye