Midt- og Vestsjællands Politi

Færdselsuheld på Holbækmotorvejen mellem afkørsel 14 og 15

Del

10.3.2026 15:36:01 CET | Midt- og Vestsjællands Politi 

Oprydningsarbejdet på stedet er nu afsluttet og alle spor er åbne igen. Der er fortsat kødannelse, som må forventes at vare lidt endnu.

10.3.2026 15:00:48 CET | Midt- og Vestsjællands Politi 

Fire biler har til eftermiddag været involveret i et færdselsuheld på Holbækmotorvejen i vestgående retning mellem afkørsel 14 og 15. Der er længere kødannelse, forvent derfor længere køretid, da kun et spor er farbart. 

Abonner på myndighedsmeddelelser fra Midt- og Vestsjællands Politi

Abonner på alle kommende myndighedsmeddelelser fra Midt- og Vestsjællands Politi ved at registrere din mailadresse nedenfor. Du kan altid ophæve dit abonnement igen.

Flere meddelelser fra Midt- og Vestsjællands Politi

Butikstyve fanget10.4.2026 20:24:38 CEST | Myndighedsmeddelelse

Der er i dag kl. 1546 indløbet anmeldelse om butikstyveri i Roskilde. I forbindelse med tyveriet forsøgte personalet at forhindre tyveriet, hvilket resulterede i butikstyven anvendte peberspray og 3 personer blev ramt. Tyveriet der nu er kategoriseret som røveri, resulterede i 2 anholdte, hvoraf gerningsmanden der anvendte peberspray, blev standset af en af vores gode politihunde. Begge gerningspersoner var fanget inden for 20 minutter. Mvh. Vagtchefen.

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye