Lemvigh-Müller A/S

250 kunder deltog i åbningsfesten for Lemvigh-Müllers butik i Sønderborg

Del

Tirsdag morgen inviterede Lemvigh-Müller håndværkerne i Sønderborg og omegn indenfor til åbningsfest i den nye butik på Augustenborg Landevej 8.

Tirsdag d. 4. november fik mere end 250 gæster hilst på teamet i Lemvigh-Müllers nye butik i Sønderborg - Martin, Jonna og Tenna. Håndværkergæsterne der besøgte butikken til åbningsfesten fik også tjekket de gode åbningstilbud ud og talt produkter med stål- og teknikvirksomhedens mange leverandører, der også var mødt op til åbningsfesten.

”Lemvigh-Müller har drevet butik i Sønderborg i mange år, og vi oplever byen som et område i god udvikling. Så det er naturligt for os at investere her i byen, og vi glæder os over at kunne tilbyde vores sønderjyske håndværker-kunder en opgraderet kundeoplevelse i vores nye butik.” Det sagde Mikkel Lohmann Davidsen, der er øverste ansvarlige for alle Lemvigh-Müllers 23 håndværkerbutikker i Danmark, og som gæstede butikken til åbningsfesten.

På billedet giver Lemvigh-Müllers kædechef Bo Velling-Theisen teamet i butikken en hånd med officielt at indvie den nye butik.

Billeder

Om Lemvigh-Müller A/S

Som Danmarks største stål- og teknikgrossist sørger Lemvigh-Müller hver dag for, at varer fra tusindvis af producenter bliver samlet, pakket og leveret til installatører, industrivirksomheder, forsyningsselskaber og byggepladser i hele Danmark.

Følg pressemeddelelser fra Lemvigh-Müller A/S

Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.

Flere pressemeddelelser fra Lemvigh-Müller A/S

I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.

Besøg vores nyhedsrum
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye