Core Hospitality A/S

Hotelkæde bringer VIP-overnatning tilbage til Nibe Festival 2025

Del

For tredje år i træk kan erhvervsfestivalgæster nyde eksklusiv overnatning på Nibe Festival – men i år under nyt navn og med spændende tilføjelser. Det tidligere Zleep Hotel i Danmark er rebrandet til Four Points Flex by Sheraton, og det populære VIP-koncept vender stærkt tilbage under den nye identitet.

Four Points Flex by Sheraton på Nibe Festival
Glamstar tipi

Glamstar er årets glamping-nyhed – Popstar og Rockstar vender stærkt tilbage

I år introduceres et helt nyt overnatningskoncept: Glamstar – stilfulde og rummelige tipier med komfort i højsædet. Glamstar er for dem, der ønsker den autentiske festivalstemning med et glamourøst twist.

De eftertragtede Popstar-vogne vender tilbage og byder på alt, hvad en ægte popstjerne kunne drømme om på farten: en dobbeltseng, sofa, borde og stole, strøm, aircondition, køleskab – og naturligvis eget toilet og bad. Det er intet mindre end et hotelværelse, rullet direkte ind på festivalpladsen.
Pris pr. overnatning i Popstar: DKK 3.500 ekskl. moms.

Også Rockstar Sleep Box er tilbage og lever op til sit navn med komfort og attitude. Sleep box’en er indrettet med en behagelig dobbeltseng og ligger tæt på faciliteter som gode toiletforhold og varme bade. Tagfladen er udstyret med solceller, der forsyner en batteripakke med strøm til opladning af mobil og andre små enheder – perfekt til det moderne rockstjerneliv.
Pris pr. overnatning i Rockstar: DKK 1.000 ekskl. moms (onsdag: DKK 850 ekskl. moms).

"Vi er utrolig glade for igen at kunne sætte vores præg på Nibe Festival og tilbyde erhvervsgæster en overnatningsoplevelse, der kombinerer hotelkomfort med festivalens særlige energi. Med rebrandingen til Four Points Flex by Sheraton får vi mulighed for at vise, hvad fleksibel komfort virkelig betyder – uanset om man er til tipi, glamping eller luksus på hjul. Det handler om at kunne nyde festivalen fuldt ud, uden at gå på kompromis med komfort og kvalitet," udtaler Line Bundgaard Vinther, Hotelchef, Four Points Flex by Sheraton Aalborg.

Overnatningsmulighederne kan bookes ved at kontakte: VIP@nibefestival.dk

Kontakter

Billeder

Four Points Flex by Sheraton på Nibe Festival
Glamstar tipi
Download
Four Points Flex Popstar vogn
Four Points Flex Popstar vogn
Download
Four Points Flex Rockstar Sleep Box
Four Points Flex Rockstar Sleep Box
Download

Om Core Hospitality

Core Hospitality er en dansk hoteloperatør, der er uafhængig af varemærker og fleksibel til at drive alle hoteltyper og kan derfor implementere og drive præcis det koncept, der passer bedst til ejendommen og beliggenheden. Core Hospitality voksede ud af Zleep Hotels og har siden etableret en stærk portefølje af hoteller: 14 Four Points Flex by Sheraton hoteller i Danmark, to Moxy hoteller i Norge, et Fairfield by Marriott og Residence Inn by Marriott i København samt Kirk Suites i Vejle og A Place To Hotel i Esbjerg. Bekræftede kommende projekter inkluderer Moxy Aarhus og Four Points Flex by Sheraton Glostrup. Læs mere på corehospitality.dk eller følg os på LinkedIn.

Følg pressemeddelelser fra Core Hospitality A/S

Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.

Flere pressemeddelelser fra Core Hospitality A/S

I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.

Besøg vores nyhedsrum
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye