Den multisprogede komiker Max Amini sælger ud i Danmark - giver nu to ekstra shows!
Den Iransk-amerikanske komiker er populær – også i Danmark, hvor der på kort tid har kunne meldes udsolgt til hans to shows i Koncertsalen i 2025! Grundet den store efterspørgsel tilføjer Max Amini derfor to ekstra shows - på både farsi og engelsk – samme sted 7. og 8. januar 2025.

Den populære iransk-amerikanske komiker Max Amini, som er blevet kendt for sin skarpe humor og charmerende person, kommer til Danmark som en del af sin Europaturné. Han har allerede optrådt med shows over hele verden, og har formået at fanget publikums hjerter med sin særlige evne til at kombinere kulturelle oplevelser og personlige anekdoter med skarp komik.
Max Amini er en af de mest markante stemmer i det internationale comedymiljø, og hans optrædener kommer typisk omkring emner som kulturelle forskelle, tilknytninger og det moderne samfund, der især har afsæt i hans iransk-amerikanske ophav. Hans show er en blanding af stand-up, improvisation og med særlig fokus på publikumskontakt, der skaber en autentisk og underholdende oplevelse.
Kom og få en morsom aften med grin og eftertænksomhed, når Max Amini indtager scenen i Koncertsalen og byder på det bedste fra sit repertoire til intet mindre end fire shows på både farsi (7. januar) og engelsk (8. januar).
Nøgleord
Kontakter
Marie Louise BankMarketingkoordinator & Social Media Manager
marielouise@allthingslive.comLinks
Om All Things Live
All Things Live Denmark er tidligere ICO Concerts, som er en af Nordens største og ældste koncertarrangører, og er gennem mere end 30 år en af de førerende selvstændige nordiske promoters. All Things Live Denmark promoverer årligt mere end 600 shows på tværs af Danmark, Skandinavien og resten af Europa med hovedfokus på koncerter med internationale og lokale artister samt lokal og international comedy.
Vi beskæftiger os med alle typer kunstnere, og vores repertoire spænder bredt fra rock, over opera og hiphop til de allerstørste pop-navne, og vi har arrangeret koncerter med blandt andre The Rolling Stones, Rammstein, Justin Bieber, Céline Dion, Katy Perry, Sam Smith, Andrea Bocelli, Michael McIntyre, Kevin Hart, Trevor Noah, MORTEN, Fabräk, Pauline, Nabiha og lavet lokale comedy tours med Heino Hansen, Ruben Søltoft og BROS.

Følg pressemeddelelser fra All Things Live ApS
Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.
Flere pressemeddelelser fra All Things Live ApS
Verdensstjernen Zucchero gæster Danmark17.12.2025 10:00:00 CET | Pressemeddelelse
Med mere end 60 millioner solgte album og en karriere, der strækker sig over fire årtier, er en af Italiens største musikeksportvarer, Zucchero ”Sugar” Fornaciari, en af de mest markante skikkelser inden for rock, blues og soul på den internationale musikscene. Til efteråret kan den italienske verdensstjerne opleves live i København, hvor han besøger DR Koncerthuset 18. oktober og Musikteatret Holstebro 19. oktober.
Kaptiverende Katie Melua besøger Danmark med tre koncerter16.12.2025 10:00:00 CET | Pressemeddelelse
Til sommer 2026 kan herboende fans se frem til at opleve den britiske stjerne Katie Melua live, når hun gæster Danmark med koncerter i både København, Vejle og Aarhus.
16 Horsepower genopstår i Europa10.12.2025 18:00:00 CET | Pressemeddelelse
Efter mere end 20 års fravær genforenes 16 Horsepower, bestående af David Eugene Edwards, Jean Yves Tola og Pascal Humbert, og bringer deres genredefinerende, mørke ’Gothic Americana’ til København 19. maj i Amager Bio.
Tower of Power fejrer fem årtier på funktronen med tre stærke koncerter i Danmark10.12.2025 10:00:00 CET | Pressemeddelelse
De stærke funk- og soulpionerer gæster Aalborg, København og Aarhus i 2026 med en energi og spilleglæde, der gennem fem årtier har gjort dem til et af verdens mest elskede livesbands.
Manfred Mann’s Earth Band vender tilbage til Danmark10.12.2025 10:00:00 CET | Pressemeddelelse
Manfred Mann’s Earth Band vender tilbage til Danmark, og giver denne gang to koncerter for deres danske publikum. Først spiller bandet den 11. november i Musikhuset i Esbjerg, og dagen efter den 12. november vender de tilbage til deres københavnske hjemmebane, Amager Bio.
I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.
Besøg vores nyhedsrum