Salling Group samler igen medarbejderne til Danmarks største firmafest
2.7.2024 11:00:00 CEST | Salling Group | Pressemeddelelse
Over 40.000 medarbejdere er inviteret, når Salling Group afholder landets største firmafest allin25 ved hovedkontoret i Aarhus d. 8. juni 2025 sammen med nogle af Danmarks største kunstnere.

Det er ikke kun pinsesolen, der kommer til at danse, når Salling Group næste år inviterer til Danmarks største firmafest på pinsedag, søndag den 8. juni 2025. Medarbejderne i koncernens flere end 700 danske butikker, varehuse, lagre og restauranter inviteres alle til et brag af en firmafest med livemusik, underholdning og fuld forplejning.
Udendørsarealerne ved hovedkontoret i Årslev ved Aarhus danner rammerne for Danmark største firmafest, når Salling Group fejrer og hylder medarbejderne for deres store arbejde og indsats for at gøre hverdagen bedre – for kunder, kollegaer og de samfund, Salling Group er en del af.
- Til allin25 får alle kollegaer mulighed for at opleve det stærke fællesskab og sammenhold, de er en del af, og hvor stor en forskel deres arbejde gør. Uanset om man arbejder i Bilka i Esbjerg eller på vores lager i Ishøj, er hver enkelt medarbejders indsats helt afgørende for, at de penge, vi tjener, bliver investeret i vores virksomhed eller givet tilbage til samfundet via donationer fra Salling Fondene. Det kan vi alle være utrolig stolte over, siger Anders Hagh, administrerende direktør i Salling Group.
Det seneste år har Salling Groups medarbejdere på tværs af butikskæder og funktioner arbejdet fokuseret med fem kerneprioriteter – kunder, kollegaer, kønsdiversitet, kultur og klima – og det er blandt andet denne indsats, som skal hyldes med en festlig dag i selskab med kollegaer fra nær og fjern.
Det er en donation fra Salling Groups ejere, Salling Fondene, der har muliggjort den store firmafest.
En gentagende succes
Det er fjerde gang, at Danmarks største detailkoncern inviterer alle medarbejdere i Danmark til firmafest. Senest i 2022 var over 20.000 medarbejdere fra Bilka, føtex, Netto, BR, Salling Stormagasiner, Starbucks, Carl’s Jr., hovedkontorer og lagre samlet til en festdag i Årslev. Og til næste års allin vil medarbejdere fra hele landet blive fragtet til hovedkontoret i Årslev for at tage del i festlighederne.
For at sikre, at så mange medarbejdere som overhovedet muligt kan deltage, finder allin25 sted Pinsedag, søndag den 8. juni 2025, hvor størstedelen af Salling Groups butikker holder lukket. Det samme gælder dagen derpå, som er Anden Pinsedag.
Kontakter
Group CommunicationSalling Group
Tlf:8778 5002press@sallinggroup.comOm Salling Group
Med kæder som føtex, Bilka, Netto, Salling stormagasiner og BR arbejder vi i Salling Group for at gøre hverdagen bedre gennem gode indkøbsoplevelser, muligheder for job i hele landet og lettere vej til en ansvarlig livsstil. Knap 59.000 dedikerede kolleger i Tyskland, Polen og Danmark servicerer hver uge 12 millioner kunder.
Fordi vi er 100% ejet af Salling Fondene, går en del af vores overskud tilbage til samfundet. Siden 2012 har Salling Fondene doneret mere end 2,1 mia. kroner til uddannelse, kultur, sport, socialt arbejde og andre gode formål.
Følg pressemeddelelser fra Salling Group
Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.
Flere pressemeddelelser fra Salling Group
Salling Group markerer milepæl: Solcelleanlæg nummer 500 går i luften15.9.2026 13:45:00 CEST | Pressemeddelelse
Onsdag den 16. september indvier Salling Group sin nye solcellepark ved hovedkvarteret i Årslev uden for Aarhus. Parken kan levere strøm svarende til det årlige elforbrug i fem Bilka-varehuse og er en vigtig del af virksomhedens energiplan.
Klar til næste rul: Nu åbner Høng dørene til fremtidens Netto8.9.2026 07:00:00 CEST | Pressemeddelelse
Større sortiment, bedre placering af varer og en mere overskuelig navigation skal gøre indkøbsturen lettere for Netto-kunderne i Høng.
Salling Group før DBU Summit: Erhvervslivet bør stille krav om lige muligheder i dansk fodbold3.9.2026 07:00:00 CEST | Pressemeddelelse
Salling Group fokuserer som hovedpartner med DBU på ligestilling og lige muligheder, og nu opfordrer detailkoncernen dansk fodbolds øvrige erhvervspartnere til at stille konkrete ligestillingskrav til de klubber, de støtter økonomisk, idet udviklingen går for langsomt, og erhvervslivet kan med fordel bruge sin indflydelse mere aktivt.
Salling løfter nu sløret for åbningsdatoen i Rødovre Centrum2.9.2026 09:50:00 CEST | Pressemeddelelse
Ventetiden er snart forbi. Torsdag d. 8. oktober slår Salling dørene op til sit nye stormagasin i Rødovre Centrum, hvor kunderne kan opleve et helt nyt Salling-univers på fire etager.
Salling åbner nyt livstilsunivers på Kultorvet13.8.2026 12:00:00 CEST | Pressemeddelelse
Fredag den 21. august kl. 10 slår Salling dørene op til den nye destination for mode, design & oplevelser. Hele København er inviteret til en Housewarming, der er langt mere end en butiksåbning.
I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.
Besøg vores nyhedsrum