Mange ville gerne vinde en Lindab garageport.
9.12.2016 09:01:00 CET | Lindab A/S | Pressemeddelelse

I alt deltog mere end 2.000 personer. Det var rekorddeltagelse for XL-BYG, og vi tror, at det var fordi præmien var ekstraordinær lækker :)
Dorte Fyhn fra Give vandt konkurrencen, sjovt nok samme dag som hendes egen port faldt sammen som du kan se på billedet. Vil du læse mere om Lindabs porte, så se mere på www.lindabporte.dk
Kontakter
Thomas Skjøth Eriksen
Marketing Projektleder, Lindab A/S
thomas.eriksen@lindab.com
+45 73 99 73 35
Om Lindab
Lindab er en international svensk koncern fremstiller produkter og systemløsninger til forenkling af byggeri og forbedring af indeklima til byggeindustrien og ventilationsbranchen.
Koncernen har 5.000 ansatte i 20 lande. Lindab har sit danske hovedkontor i Haderslev og beskæftiger 500 medarbejdere fordelt i flere afdelinger i Danmark.
Følg pressemeddelelser fra Lindab A/S
Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.
Flere pressemeddelelser fra Lindab A/S
Lindab lancerer cloud baseret platform til datalogning og indsigt i indeklima, “OneSync”6.5.2026 13:30:00 CEST | Pressemeddelelse
Lindab lancerer nu OneSync, en ny digital platform, der gør det nemmere at forstå, følge op på og optimere indeklimaet i bygninger. Med fokus på driften samler OneSync komplekse ventilations- og indeklimadata i ét fælles, beslutningsunderstøttende overblik for driftsorganisationer, ejendomsejere og i sidste ende også for lejere.
Lindab Profil henter erfaren profil til at styrke position og kunderelationer23.3.2026 15:04:32 CET | Pressemeddelelse
Jacob Vesterlund Ottow tiltræder som ny salgsdirektør i Lindab Profil. Med mere end 20 års erfaring fra tekniske brancher og et skarpt blik for kunderelationer skal han være med til at løfte tagrender og ståltage som aktive designvalg - og styrke Lindab Profils position hos arkitekter, entreprenører og bygherrer.
LindabSafe runder 50 år i branchen13.3.2026 12:16:40 CET | Nyhed
Her i marts markerer Lindab 50 år med LindabSafe, det cirkulære kanalsystem, der siden patentet i 1976 har været et af de mest udbredte og veldokumenterede systemer i ventilationsbranchen. Systemet er kendt for sin fabriksmonterede EPDM dobbelt tætningsliste, som sikrer ensartet tæthed uden brug af tætningsmasse eller løse komponenter.
Mads Sønderkjær er ny salgskonsulent i Lindab Profil16.1.2026 12:24:21 CET | Nyhed
Med mere end 25 års erfaring i branchen bringer Mads et stærkt fundament og en dyb forståelse for kundernes behov.
Et år med udvikling, fællesskab og fremdrift hos Lindab Ventilation9.12.2025 15:32:54 CET | Nyhed
2025 har budt på både vækst, forandring og nye muligheder. Lindab Ventilation har samlet organisationen, udvidet sortimentet og styrket sit fokus på bæredygtighed og digitalisering. Salgsdirektør Puk Spencer ser tilbage på et travlt år – og frem mod et 2026 med endnu større ambitioner.
I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.
Besøg vores nyhedsrum