Natasha Brock kommer til Næstved med hendes show "Ponydatter"
Nyhed: Natasha Brock kommer til Grønnegades Kaserne Kulturcenter i Næstved med hendes kommende show "Ponydatter" den 25. april 2025. Billetsalget er netop startet!

Natashas skarpe humor og unikke tilgang til livets absurditeter har gjort hende til en favorit på stand-up-scener, sociale medier og i populære tv-koncepter som Stormester, Forræder og LOL. I 2022 beviste hun sig med sit show ”Ha’ det godt i Natashalan og nu er atter klar til at indtage hele landet med sit spritnye soloshow, ”Ponydatter”, hvor du kan forvente charme, selvtillid og latter i overflod.
Alle der er vokset op med søskende, kan garanteret genkende følelsen af, at forældre altid har en favorit … og at favoritten får en pony. Natasha er vokset op sammen med to ældre søstre, og har som så mange andre kæmpet for forældrenes gunst. Indtil videre har hun dog til gode at få en pony. Med sit fjerde soloshow retter Natasha blikket indad og forsøger at finde ud af hvordan det kan være hun aldrig fik den pony. Med sikker stemme fører Natasha på charmerende vis publikum gennem showet, som kommer omkring opvæksten som den yngste af tre, omverdenens urimelige forventninger, det uundgåelige faktum, at vi alle bliver ældre og anerkendelsen af at der måske aldrig dukker en pony op.
Hvis du har grinet af Natasha Brock før, ved du at "Ponydatter" et must-see, som ville være fjollet at gå glip af. Hvis du endnu har til gode at opleve hende live, har du noget godt i vente, og vil helt sikkert efter showet forstå hvorfor.
Billetsalget er netop startet. Find dine pladser på www.gkkultur.dk. Du kan også besøge billetkontoret på Grønnegades Kaserne Kulturcenter, der har åbent alle hverdage kl. 10-15. Hvis du har brug for hjælp til dit billetkøb eller vil høre mere kan du altid ringe i billetkontorets åbningstid på telefon 55883940.
Kontakter
John NørbjergKulturcenterlederGrønnegades Kaserne Kulturcenter
Tlf:5588393941Tlf:2024 5340jonor@naestved.dkChristian EhlersMarkedsføring, billetsalg og web. Stedfortræder for kulturcenterleder.Grønnegades Kaserne Kulturcenter
Tlf:25451029chehl@naestved.dkOm Grønnegades Kaserne Kulturcenter
Grønnegades Kaserne Kulturcenter i Næstved er Sydsjællands største kulturcenter med koncerter, teater, foredrag, stand-up samt andre arrangementer. Kulturcentret er beliggende i de tidligere kasernebygninger, der var kendt som Grønnegades Kaserne og alle de gamle bygninger er i dag blevet indrettet til en række forskellige kulturelle formål.
Følg pressemeddelelser fra Grønnegades Kaserne Kulturcenter
Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.
Flere pressemeddelelser fra Grønnegades Kaserne Kulturcenter
Oplev en magisk aften i Næstved til kulturnatten25.9.2025 14:59:45 CEST | Pressemeddelelse
Fredag den 3. oktober forvandler Næstved sig endnu engang til et levende kulturcentrum, når byen åbner dørene til årets Kulturnat. Allerede fra kl. 16.00 og helt frem til midnat kan både børn, unge og voksne gå på opdagelse i et væld af oplevelser, lige fra musik og kunst til spændende gys, viden og kreative aktiviteter.
Frankie Morenos karismatiske Elvis-Las Vegas-show kommer til Næstved22.9.2025 11:37:13 CEST | Pressemeddelelse
Han har blæst publikum bagover i Las Vegas med sit Elvis-show, som han krydrer med sine egne Elvis-inspirerede numre. Hans evner har kastet prisen som Årets Headliner i Las Vegas af sig fem gange, og fyldt salene i nogle USA’s største og mest legendariske scener. Den 7. januar kommer Frankie Moreno til Næstved med sit nye show ’Frankie Moreno – Elvis For A Day.’
Poul Krebs fejre 70 års fødselsdag i Næstved12.9.2025 10:00:00 CEST | Pressemeddelelse
Når Poul Krebs i 2026 fylder 70 år, bliver det fejret på den mest musikalske måde, man kan forestille sig. Han tager nemlig på en af de mest ambitiøse turnéer i sin lange karriere: 70 koncerter fordelt over hele Danmark, og selvfølgelig er Næstved og hans trofaste publikum her inviteret med til at fejre ham.
Sange OM-sorg i Herlufsholmskoven2.9.2025 08:00:00 CEST | Pressemeddelelse
Den 8. november 2025 Hanne Heunicke og Ulla Britt Simonsen gentager succesen, og inviterer endnu en gang til en anderledes Allehelgenkoncert i naturen med musik, fællessang og oplæsning. I samarbejde med Grønnegades Kaserne Kulturcenter tænder de lys i mørket , for os selv og dem vi savner.
Dansk Slager Parade 2026 – en musikalsk folkefest vender tilbage til Næstved7.8.2025 14:55:56 CEST | Pressemeddelelse
Fire stærke solister, et legendarisk orkester og en hyldest til danske evergreens – Dansk Slager Parade vender tilbage til Næstved den 8. marts næste år med nostalgi, nærvær og nye overraskelser.
I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.
Besøg vores nyhedsrum