Anne Ravn er ny rådgiver i Middelfart Sparekasse i Esbjerg

Nyt job: Middelfart Sparekasse har ansat 37-årige Anne Ravn som rådgiver i sparekassens afdeling i Esbjerg, hvor hun bor med sin mand, Michael, og deres to piger på 11 og 8 år.
Anne Ravn er født og opvokset i Esbjerg og kommer til Middelfart Sparekasse fra en tilsvarende stilling i Skjern Bank, hvor hun startede i 2006.
- Jeg har valgt at skifte til Middelfart Sparekasse, da de har et godt ry i Esbjerg. Desuden har jeg en tidligere kollega, som nu arbejder i sparekassen og altid kun har talt positivt om den, så jeg glæder mig utroligt meget til at komme i gang. Jeg brænder meget for samarbejdet med kunderne og kan godt lide at finde den rigtige løsning, så deres drømme bliver opfyldt, og det hele går op i en højere enhed, siger Anne Ravn.
Fritiden går med mand, børn og gode venner. Dertil holder Anne Ravn sig i form med en tur i ProRepubliq Esbjerg et par gange om ugen – som oftest tidligt om morgenen.
Billeder

Information om Middelfart Sparekasse
”Til fælles bedste.” Det var udgangspunktet, da Middelfart Sparekasse blev stiftet i 1853, og den sætning har vi levet efter lige siden. For Sparekassen handler til fælles bedste om at gøre en positiv forskel for kunder, medarbejdere og de lokalsamfund, vi er en del af.
Følg pressemeddelelser fra Middelfart Sparekasse
Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.
Flere pressemeddelelser fra Middelfart Sparekasse
En kvart million kroner skiftede hænder29.8.2025 16:14:56 CEST | Pressemeddelelse
I forbindelse med Klimafolkemødet i Middelfart delte Folkesparekassens Fond og Middelfart Sparekasse en pris på 250.000 kroner ud til en iværksætter med en bæredygtig forretningsidé – og igen var finalefeltet stærkt med tre innovative virksomheder, der ønsker at gøre en forskel for klima og miljø.
Første halvår overgår forventningerne i Middelfart Sparekasse26.8.2025 17:07:33 CEST | Pressemeddelelse
Et overskud før skat på 161,8 mio. kr. betyder, at Middelfart Sparekasse løfter forventningerne til resultatet for hele 2025.
Middelfart Sparekasse øger ejerandelen i Nordfyns Bank12.8.2025 14:42:25 CEST | Pressemeddelelse
Sparekassen har nu passeret en ejerandel i Nordfyns Bank på 30 procent.
Middelfart Sparekasse bakker ikke op om fusion mellem Nordfyns Bank og Fynske Bank5.7.2025 09:38:14 CEST | Pressemeddelelse
Middelfart Sparekasse har meddelt bankerne, at sparekassens aktiepost i Nordfyns Bank ikke er til salg.
Middelfart Sparekasse overtager aktiepost i Nordfyns Bank23.6.2025 08:37:49 CEST | Pressemeddelelse
Efter et kort og konstruktivt forhandlingsforløb har Middelfart Sparekasse købt SJF Banks aktiepost i Nordfyns Bank. Sparekassen håber, at handlen kan være indledningen på fusionsforhandlinger med Nordfyns Bank.
I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.
Besøg vores nyhedsrum