Aller Media

Prix Audio 2022: Heartbeats og ALLY nomineret til 3 priser

Del
I fredags blev de sidste kategorier til årets Prix Audio offentliggjort, hvor Heartbeats og ALLY tilsammen sikrer sig hele tre nomineringer i forskellige kategorier.
Pressefoto: Heartbeats. Christoffer Høg, kommerciel direktør. Christine Faarbæk, COO og Emil Norsker, chefredaktør
Pressefoto: Heartbeats. Christoffer Høg, kommerciel direktør. Christine Faarbæk, COO og Emil Norsker, chefredaktør

Heartbeats podcastene Perkologi og Min Søn Har En Djævel er nomineret i hhv. kategorien Årets nicheformat og Årets kommercielle samarbejde/kampagne, mens Anders Hagen er nomineret til Årets Vært for sin præstation i ALLY-podcasten Liv, død og fodbold, der ligeledes er produceret i samarbejde med Heartbeats.

”Vi er meget glade og stolte over, at vores arbejde bliver anerkendt. De tre formater viser, at Heartbeats har en stor spændvidde, og de formår alle at leve op til vores formål om at levere indhold med mening, mod og hjerte,” siger chefredaktør på Heartbeats, Emil Norsker. 

Vinderne kåres den 28. oktober til Prix Audio 2022 på Axelborg i København.

Du kan se alle de nominerede her: https://prixaudio.dk/nominerede/

Nøgleord

Kontakter

Billeder

Pressefoto: Heartbeats. Christoffer Høg, kommerciel direktør. Christine Faarbæk, COO og Emil Norsker, chefredaktør
Pressefoto: Heartbeats. Christoffer Høg, kommerciel direktør. Christine Faarbæk, COO og Emil Norsker, chefredaktør
Download

Information om Aller Media

Aller Media
Aller Media
Havneholmen 33
1561 København V

http://aller.dk/

Vi er den førende udgiver af magasiner og ugeblade i Norden. I Danmark har vi en markedsandel på 70% på ugeblade og 43% på magasiner. I alt læser hele 1,8 mio. danskere med hver måned i mindst en af vores titler – og vores stærke digitale universer har mere end 2,1 mio. brugere og over 50 mio. sidevisninger hver eneste måned.

Følg pressemeddelelser fra Aller Media

Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.

Flere pressemeddelelser fra Aller Media

Her er prismodtagerne ved Det Vi Elsker Prisen 20254.6.2025 22:04:27 CEST | Pressemeddelelse

Onsdag den 4. juni var en bred vifte af morgendagens stjerner og garvede kræfter samlet i Store VEGA for at hylde fortællingerne, der samler os ved Det Vi Elsker Prisen 2025. Med 11 kategorier fordelt på tværs af film, serier, tv, bøger og teater afspejlede aftenens nominerede og prismodtagere ligeledes den alsidige kultur, der har inspireret og underholdt os det forgangne år. Holdene på og bag Pigen med nålen og Fuld af kærlighed kunne skåle en ekstra gang, da de hver modtog to priser ved Det Vi Elsker Prisen 2025.

Aller Media Nordic investerer i Aniara for at hjælpe forfattere ud over sprogbarrierer21.5.2025 09:00:00 CEST | Pressemeddelelse

Aller Media Nordic har købt en minoritetsandel i Aniara, det svenske forlagsselskab, der hjælper forfattere med at nå nye læsere på tværs af sprogbarrierer. Investeringen på over 500.000 euro markerer begyndelsen på et partnerskab med potentiale for strategisk samarbejde, hvor forlagsarv møder innovation – med det fælles mål at gøre internationale bogmarkeder mere tilgængelige for forfattere.

I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.

Besøg vores nyhedsrum
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye