Coop Danmark A/S

HOLMs deli – ny køkkenserie i højeste kvalitet

17.11.2017 14:04:39 CET | Coop Danmark A/S | Pressemeddelelse

Del
God kvalitet, godt design og demokratiske priser er alle nøgleord, der dækker over en serie af køkkengrej, som kokken Claus Holm har været med til at udvikle og kvalitetssikre eksklusivt for Coop. Serien indeholder både pander, gryder, fade og træredskaber.
Claus Holm med den nye køkkenserie.
Claus Holm med den nye køkkenserie.


Både Coop og Claus Holm går op i mad, og maden skal helst væres så god som muligt. Derfor er det også vigtigt, at alt det udstyr du bruger til at lave maden med er af bedst mulig kvalitet.

Sammen om bedre køkkenredskaber

HOLMs deli er en funktionel køkkenserie udvalgt og testet af kokken Claus Holm, der altid hylder kærligheden til den gode smag og det nordiske køkken. Friske råvarer og brugbart køkkenværktøj er derfor omdrejningspunkt i madlavningen for Claus Holm

HOLMs deli er udviklet til såvel hverdagsfrikadellerne som weekendens lækkerier. Med serien håber Claus Holm at skabe endnu mere interesse for tilberedningen af de gode, hjemmelavede måltider

Den omfattende serie består af pander, gryder, bageartikler og diverse køkkenredskaber

Priser

  • Stegepande Anne, fra 169,95 kr. pr. styk
  • Kasserolle og gryde Anne, fra 249,95 kr. pr. styk
  • Stegepande Bum fra 179,95 kr. pr. styk
  • Fadsæt, 149,95 kr. pr. styk
  • Brød- og springforme fra 99,95kr. pr. styk
  • Glasfad m. låg, 99,95 kr. pr. styk
  • Glasfad Lyon, fra 69,75 kr. pr. styk
  • Skærebrætter af plast, 129,95 kr. pr. sæt af 3. styk
  • Skærebrætter af bambus 149,95 pr. sæt af 2 styk
  • Rivejern, 99,95 kr. pr. styk
  • Morter, 129,95 kr. pr. styk
  • Træredskaber fra 24,95 pr. styk

Produkterne kan købes i Kvickly og på Coop.dk Shopping

Yderligere information: Kategorichef Jørn Willemann, 5159 2978

Billeder

Claus Holm med den nye køkkenserie.
Claus Holm med den nye køkkenserie.
Download

Information om Coop Danmark A/S

Coop Danmark A/S
Coop Danmark A/S
Roskildevej 65
2620 Albertslund

43864386

Følg pressemeddelelser fra Coop Danmark A/S

Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.

Flere pressemeddelelser fra Coop Danmark A/S

Nye is fra Irma1.4.2026 09:09:25 CEST | Pressemeddelelse

5 nye varianter af Irma-is er nu i butikkerne. Cremet, lækker is lavet på dansk fløde fra nordjyske gårde og fremstillet på Aabybro Mejeri i Nordjylland, der har eksisteret siden 1888 og i dag er kendt for at producere noget af Danmarks bedste is. Irma isen er udviklet i samarbejde med dessertkokken Morten Heiberg. ”Vi har set rigtig meget frem til at lancere Irma is. Den forener det, vi gerne vil med Irma-mærket: Høj kvalitet, god smag og gode råvarer. Samtidig er den produceret i Danmark på fløde fra nordjyske gårde, hvilket passer stærkt ind i vores ambition om at fremme det danske og lokale.”, siger Elias Billum Have, der er chef for Coops egne varemærker. Irma is introduceres til en pris på 49 kr. for et bæger med 700 ml. Der er i alt fem varianter: Hyldeblomst, chokolade, vanilje, blåbær og hvid chokolade med hindbær coulis. Du finder Irma is i Coops butikker; Kvickly, SuperBrugsen, Brugsen og 365discount. Udvalget kan variere fra butik til butik Yderligere information om isen: E

SuperBrugsen og Kvickly ansætter ny salgsdirektør13.3.2026 10:00:00 CET | Pressemeddelelse

Lars Bjerring, 47 år, tiltræder den 1. maj som ny salgsdirektør i SuperBrugsen og Kvickly. Han skal være med til at fortsætte det seneste års positive udvikling og sikre fortsat forbedring af kundetilfredshed, salg og indtjening i butikkerne. Lars Bjerring har dyb erfaring inden for detailhandlen og kommer senest fra jobbet som landechef med øverste ansvar for Normal Danmark, hvor han gennem de seneste 7 år har leveret imponerende resultater. Hans karriere i detail begyndte i 1996, som salgsassistent i SuperBrugsen Vesterbro Torv i Århus. Før jobbet i Normal havde han en 19 år lang karriere hos Salling Group, hvor han har arbejdet med stort set alle led i den daglige butiksdrift. Heraf 16 af årene i Føtex, blandt andet som varehuschef i flere varehuse, inden han senere blev koncept- og sortimentschef i kæden. Kædedirektør i SuperBrugsen og Kvickly, Rikke Krause, glæder sig til at byde Lars velkommen på holdet, og fremhæver hans solide faglige og personlige kompetencer: -Lars tiltræder

I vores nyhedsrum kan du læse alle vores pressemeddelelser, tilgå materiale i form af billeder og dokumenter samt finde vores kontaktoplysninger.

Besøg vores nyhedsrum
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye