Greentel overtager Tjeeps aktiviteter
Til alle kunder i Tjeep.
Som du måske har læst i dagspressen er teleselskabet Tjeep i dag gået konkurs.
Det er derfor med stor glæde, at vi kan meddele, at Greentel har overtaget aktiviteterne i Tjeep.
Det betyder, at dit indenlandske mobiltelefoni bliver åbnet i dag fredag den 23/6-17 kl. 21, så du igen kan bruge tale, SMS og data på dit mobilnummer i Danmark.
Greentel sørger for, at dit mobilnummer og simkort fortsætter med at være aktivt efter mandag den 26/6-17.
Du vil i næste uge modtage en mail med oplysninger om, hvorledes overflytning til Greentel kommer til at foregå. Vi finder det abonnement, der passer bedst til dig og du fortsætter på samme netværk som du er vant til i dag. Du beholder dit nuværende mobilnummer og simkort.
Vi glæder os til at få dig som kunde og ser frem til et godt samarbejde.
Har du spørgsmål er du meget velkommen til at kontakte os på mail: support@greentel.dk. Vi svarer mails hele weekenden.
Se mere om hvem vi er på www.greentel.dk
Med venlig hilsen
Greentel
Ida Marie Tarp Line Tarp Jesper Andersen Poul Tarp
Nøgleord
Kontakter
Poul Tarp
40515600
PT@tarp.dk
Links
Information om Greentel
Greentel let og enkel mobiltelefoni med kunde i fokus.
Greentel drives af MobileValue ApS, der har Telekæden A/S som en af sine største aktionærer.
Følg pressemeddelelser fra Greentel
Skriv dig op her, og modtag pressemeddelelser på e-mail. Indtast din e-mail, klik på abonner, og følg instruktionerne i den udsendte e-mail.