
OEM kunde afgiver ordre på mere end DKK 500.000 til Hove Americas Inc.
Denne ordre er på over DKK 500.000 og kommer fra en vindmølle-OEM. Hove Americas har leveret pumper og smøremidler til denne OEM gennem mange år, og denne ordre er en del af det eksisterende årlige salg til kunden.
Generelt om investornyheder:
Medmindre andet specificeres, er alle nye kundeaftaler og ordrer i henhold til Hoves strategiplan og ændrer dermed ikke på den udmeldte guidance.
Forretningsområde | Ordrer under DKK 500.000 | Ordrer over DKK 500.000 |
Vindmølleindustrien | Udmeldes ikke | Udmeldes |
Hove Smart Lube IoT | Udmeldes | Udmeldes |
Nye industrier | Udmeldes | Udmeldes |
Nye datterselskaber | Udmeldes (ved ny kunde) | Udmeldes |
Private Label | Udmeldes | Udmeldes |
Internt i koncernen | Udmeldes ikke | Udmeldes ikke |
Hove skelner i alle udmeldinger mellem tre kundekategorier; mindre og mellemstore kunder defineres som ”kunder”, producenter af vindmøller, kraner og andet maskineri med mekaniske lejer defineres som ”OEM’er” og de 10 største operatører i de respektive regioner og/eller industrier defineres som ”store operatører”.
Hove melder alle aftaler og ordrer ud med en samlet estimeret værdi på højere end 500.000 kr.
Salg af Hove Smart Lube, private label-aftaler, ordrer til nye industrier samt den første ordre til nye kunder i Indien og Brasilien er centrale i Hoves strategi, hvorfor disse udmeldes hver gang en ordre modtages.
Ordrer internt mellem Hoves selskaber udmeldes ikke.
Yderligere Information
Maja Vonsild Jørgensen
CEO Hove A/S
Tlf. (+45) 31359410
Email: mvj@hove-as.dk
Certified adviser
Norden CEF A/S
John Norden
Tlf: +45 2072 0200
E-mail: jn@nordencef.dk
www.nordencef.dk
Kontakter
Selskabsmeddelelser på andre sprog
Vedhæftninger
Abonner på vores selskabsmeddelelser
Hold dig opdateret ved at abonnere på vores selskabsmeddelelser.
Besøg vores nyhedsrum, og se flere selskabsmeddelelser fra os.
Vores nyhedsrum