Dataproces Group A/S

Registrering af aktiekapitalforhøjelse er gennemført

9.9.2025 13:26:35 CEST | Dataproces Group A/S | Selskabsmeddelelse

Selskabsmeddelelse nr. 18/2025: Registrering af aktiekapitalforhøjelse ved udstedelse af 119.268 nye aktier gennemført.

Med henvisning til selskabsmeddelelserne nr. 17 af 1. september 2025 vedrørende warrantprogram for medarbejdere i Dataproces Group A/S, er aktiekapitalforhøjelsen på 119.886 stk. nye aktier á nominelt 0,02 kr. blevet registreret hos Erhvervsstyrelsen. Udbuddet er dermed endeligt gennemført.

 

Dataproces’ selskabskapital udgør herefter nominelt 686.398,56 kr. fordelt på 34.319.928 aktier á nominelt 0,02 kr. pr. aktie.

 

Dataproces’ vedtægter opdateres på https://www.dataproces.dk/investor.

Kontakter

John Norden

Certified Advisor

JN@nordencef.dk

Michael Binderup

CEO/Administrerende direktør

mib@dataproces.dk

Om Dataproces Group A/S

Dataproces er et innovativt software- og konsulenthus med speciale i AI-understøttede løsninger, der er målrettet landets kommuner og deres digitale administration. Løsningerne spænder bredt fra robotteknologi og SaaS til dataanalyser samt sparring og rådgivning. Udgangspunktet og formålet er dog altid det samme: At bruge data til at skabe ny viden, smartere processer og øget effektivitet til gavn for både borger og kommune.

Dataproces – vi skaber værdi med data!

Selskabsmeddelelser på andre sprog

Vedhæftninger

Abonner på vores selskabsmeddelelser

Hold dig opdateret ved at abonnere på vores selskabsmeddelelser.

Besøg vores nyhedsrum, og se flere selskabsmeddelelser fra os.

Vores nyhedsrum
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye